A tét nélküli meccs, aminek mégis volt tétje

Az utolsó meccsünk előtt úgy tűnt, hogy már mindenre választ kapott, aki követi a magyar futballt. Tudtuk, hogy ki a bajnok, tudtuk, hogy kik a kiesők és addigra már az is kiderült, hogy kik végeznek a dobogón és a negyedik helyen. Kit érdekel, hogy ki lesz a hatodik? Hát minket érdekelt.

A KTE idei lehetőségeihez képest talán idén is felülteljesített (fotó: Kecskeméti TE – Facebook)

A KTE és a ZTE is azzal a tudattal léphetett pályára az utolsó fordulóban, hogy amelyikük nyer, az a hatodik helyen végez (döntetlen esetén a Diósgyőr a hatodik). Bár nem hangzik hatalmas dolognak, de azért amellett, hogy a zalaiaknak a kifejezetten szép tavasz megkoronázását, kecskeméti oldalon pedig az év végi jó forma megtartását jelentette volna a felsőház, jár mellé a valamennyi plusz pénz és eggyel több hazai meccs a következő szezonban. Ez még úgy is nagy előny, hogy sokadjára is felveti a lebonyolítás anomáliáit, amelyeket elkeseredésében Horváth Feri is emlegetett a Balmazújvárossal történő kiesésekor, és hát van igazság a mondataiban. A két csapat számára tehát nem volt teljesen indifferens, hogy megnyeri-e ezt a meccset. A vendégeknél Márton Gábor a megsérülő Dombó helyére Gyurjánt nevezte, előtte a kényszerjobbhátvéd Szendrei Norbert mellett Evangelu, Szafronov és Medgyes játszott. Középen Bedi és Szankovics, elől pedig a Mim-Sajbán-Kiss-Mance négyes próbálta megvalósítani az elképzeléseket. Szabó István is változtatott, a kapuba Kersák irányába gyakorolt gesztust, aki előtt a Szűcs-Szabó-Belényesi hármas kezdett, tehát ismét Alex volt a védelem közepe és Csabi játszott a hármas bal oldalán. Egy sorral feljebb Májer és Zeke játszott a szélen, középen pedig Nikitscher és Helmich, Pálinkást pedig Banó-Szabó és Horváth támogatta.

Nikitscher Tamás ezúttal is megkapta a játékperceket és jól is élt velük (fotó: Kecskeméti TE – Facebook)

Az első félidőben ennek ellenére nem sokat mutattunk. Egy rosszul hazaadott labda után Horváth hibázott hatalmas ziccert, elkapkodta a kilépő Gyurjánnal szemben. A ZTE aktívabb volt nálunk, bár nagy helyzetig ők sem igazán jutottak, de Sajbán megkínált bennünket egy kifejezetten nagy góllal a 22. percben. Kicsit fájó a gól és nem is elsősorban azért, mert 374 perc után kaptunk gólt (több, mint 4 meccsnyi idő!), hanem inkább azért, mert Sajbán a kapunak háttal vette át a labdát és egy szép félkörívet leírva jutott lövőhelyzethez, nem szorítottuk kifelé eléggé, kicsit talán távol is voltunk tőle, de tény, ami tény, hogy nagyon jól eltalálta a labdát. Emellett Mancénak akadt egy lövése, amivel szemben Kersák fontos védést mutatott be, de őrületes izgalmak nem akadtak a kapuk előtt. A ZTE megérdemelten vezetett, a KTE fáradtan mozgott, pontatlanul és legfőképpen lassan futballozott. Nem erőltettük a korábban megszokott direkt futballt, sokszor kényelmesen kezdtünk építkezni hátulról, ami nem lett volna gond, de nem volt tempója a játékunknak.

Zsótér Donát ezen a meccsen is nagy lendülettel érkezett meg a padról (fotó: Kecskeméti TE – Facebook)

Szabó István a félidőben beküldte Katona Leventét és Zsótér Donátot, Májer és Helmich helyére. Ennek eredményeképp Szűcs egy sorral feljebb lépett, Zsótérral pedig egy Helmichhez hasonlóan harcias, de direktebb játékos lépett a pályára. Ezáltal valamivel kezdeményezőbbé is váltunk, az 55. percben Zsótér jelzett is egy lövéssel, majd a 63. percben egy Horváth szabadrúgást a tudatosan a lecsorgóra készülő Nikitscherhez fejelt a védelem, aki egy igazítás után nyomta be a hosszú oldalra. Szép gól és pontos lövés volt, de kellett hozzá szerencse is, mert elég sok játékosban akadhatott volna el. A gól után Horváth láthatóan veszekedett valakivel, talán egy nézővel, ami ha tényleg így volt, akkor igen szomorú, és nem feltétlen Krisztofer miatt. Persze mondhatjuk, hogy egy játékos hagyja figyelmen kívül, hogy mi folyik a lelátón (ebben Horváth nem feltétlenül erős egyébként), de ha a hazai szurkolótáborból valaki folyamatosan a sajátjait szidja, akkor annak kívül tágasabb. Pár perccel később megúsztunk egy kényes szituációt, mert Mim könnyen autózta körbe Szabót, majd a tizenhatoson belül el is esett előtt. Volt kontakt, láthattunk már ilyenért büntetőt, nem is lepett volna meg, ha ezért is járt volna, de nagyon rosszul esett volna, mert Mim annyira látványosan a büntetőre játszott, hogy ehhez hasonlót Krisztofertől láthattunk a meccsen (ő egyébként sárgát is kapott, amikor már nem először akarta eladni a szabálytalanságot). Ezen a kilengésen kívül azonban a KTE kézben tartotta a második félidőt. A csapatot vitte a lelkesedés, nem elégedett meg a veretlenségi sorozat folytatásával, hanem nyerni akart, hatodik akart lenni. Pálinkás első helyzeténél már úgy érezhettük, hogy közel az egyenlítés, majd Lukács pályára lépése után bő tíz perccel adott egy jó labdát Gergő lábára, ami szintén kimaradt. Ezt megelőzte egy nagyobb ZTE lehetőség is, amikor Mim lövése Lukács csípőjéről vágódott ki. Szabó István a meccs végére Szendrei Ákos is beállt Nikitscher helyére és ez a csere kifejezetten jól sült el. A 88. percben szintén csereként beállt Vágó indításával Zeke lépett ki, de a visszatett labdáját Katona Levente eltörte. Ezt köszönte Szendrei, kapura fordult, a lövése kijött Gyurjánról, Pálesz pedig a kipattanót befejelte. Nem volt nagy gól, kis gól volt, ami a felsőházat jelentette a csapatnak.

Szendrei Ákos rövid idő alatt is megágyazott egy Pálinkás-gólnak (fotó: Kecskeméti TE – Facebook)

Nagyon jó volt látni, hogy a KTE a szezon végére is talált motivációt és hogy igazán akarta az eredményt az utolsó meccseken is. A ZTE ellen ellentétes félidőket játszottunk, talán elég erről annyit mondani, hogy míg az első játékrészben a lövések aránya 2-6 volt a ZTE javára, addig a másodikban 13-5 a mienkre. A tavasz nagy része nem úgy nézett ki, hogy a KTE a felsőházban fog végezni, főleg, hogy a 28. fordulóban, a Debrecen elleni vereség után 6 pontra és három helyezésre voltunk a hatodik helytől és éppen egy négyes nyeretlenségi szériában voltunk. A szezon vége viszont kifejezetten jól mutatott, az utolsó öt meccsen 3 győzelem és 2 döntetlen, ebben az időszakban csak a Felcsút szerepelt jobban, mint a KTE (de nekik is van vereségük). Végezetül pedig bemutattuk a klasszikus lottósorsolást, csak fordítva: „Kilences, f*szt, hatos!”

Értékelések (tízes skálán osztályozunk, az osztályzás alapja itt található):

Kersák Roland: Nem volt túlfoglalkoztatva a meccsen, kétszer kellett védenie, ebből egyszer nagyobbacskát. A gólról nem tehetett, ezen kívül a beadásokat magabiztosan szedte össze. 6

Szűcs Kornél: Hullámzó meccse volt, mert bár a megszokottnál többet hibázott, de az is ritka, hogy ő legyen az egyik legaktívabb játékosunk a meccsen. A nagy bedobásai könnyen lehet, hogy jövőre már alapértelmezett taktikai elemmé válnak. 5

Szabó Alex: Kifejezetten jól áll neki a védelem közepe, Mancét is jól fékezte meg. A labda nélküli játékban jól teljesített, támadásban pedig nem igazán voltak feladatai. 6

Belényesi Csaba: Én nem tudom mit itattak vele a meccs előtt, de néha kikerekedett szemmel néztem, ahogyan üldözte az ellenfél játékosait. Emiatt persze többször is előfordult, hogy feleslegesen futott vagy úton volt, de a védőmunkája mindent összevetve most is jól működött, a második félidőben pedig két igazán fontos blokkja is volt. 6

Májer Milán: A jobb oldalunk volt talán kevésbé aktív a meccsen, ő is szürkébb volt annál, amire szükségünk lett volna. Ezúttal kevesebbet volt játékban. 4

Helmich Pál: Egymást váltották a szerelései, a szerzett és eladott labdái. Ami kiemelendő, hogy ezúttal szabálytalanság nélkül letudta a félidőt, ennek ellenére is lekapta őt Szabó István. 5

Nikitscher Tamás: A szezon végére már fontos játékosunk lett, pedig a csúcsformája még mindig odébb van. Nagyon nagy értékünk lehet a következő szezonban, mert ezen a meccsen is mutatott abból bőven, ami benne van. Nagyon labdabiztos volt, igyekezett irányítani, jól játszott és gólt is szerzett. 7 (MVP)

Zeke Márió: Védekezésben egy megingást leszámítva kifejezetten jól teljesített, de a támadásokat is igyekezett támogatni. Ezúttal kevesebb beadása volt, bár ezek közül az egyik nagyon szépen találta meg Pálinkást. 6

Banó-Szabó Bence: A következő szezonban nagy szükség lesz arra, hogy újra húzóember legyen, mert a megoldásin még akkor is látszik a minőség, amikor nem jönnek be neki. Ezúttal is akadt kulcspassza és szerzett labdái is, de voltak elszórt passzai és elvesztett labdái is. 5

Horváth Krisztofer: Könnyen lehet, hogy az utolsó KTE-s meccsét láttuk és bár egy igen eredményes szezont zárt le, nem feltétlen ezzel a meccsel reklámozza majd. Nagyon sok labdát veszített és sokszor bízta magát a bíró jóindulatára is, ugyanakkor voltak felvillanásai, amik csak jobban megmutatták, hogy mennyit dobna a csapaton, ha igazán jól játszana. 4

Pálinkás Gergő: Az első félidőben elég szürke volt, aztán a másodikban többször is a kapu elé keveredett, jobban megtalálták a társak. Egy ideig úgy tűnt, hogy semmi nem jön össze neki, a lefújás előtt azonban szépen csapott le a kipattanóra. Az ő góljával kezdtük és az övével is fejeztük be a szezont. 7

Cserék:

Katona Levente: Jó hasznát vettük a harciasságának a második félidőben, ezúttal sem ismert pardont. Nagyon aktívan kezdte a játékrészt, aztán kicsit visszavett, de összességében is jó teljesítményt nyújtott. 6

Zsótér Donát: A szezon végén jól játszott, hogy csereként rendre lendíteni tud a csapaton és ezúttal is ez történt. Aktívabbá, gyorsabbá váltunk, védekezésben és támadásban is tudott pluszt hozni a pályára. 6

Lukács Dániel: Bár nem kapott sok időt és nem is saját posztján játszott, mégis nagyon fontos láncszeme lett a meccsnek. Elől kis híján gólpasszt adott Pálinkásnak, hátul viszont biztosan pontszerző blokkot mutatott be Mim lövésénél. 6

Vágó Levente: Ki gondolta volna, hogy a győztes gólunk előtt Vágó Levente ad majd kulcspasszt? Pedig így történt és ezen kívül is stabil volt, a párharcait megnyeregette. 6

Szendrei Ákos: Jól élt azzal a 7 perccel, amit a pályán töltött, kétszer is próbálkozott lövéssel, az egyik nélkül pedig nem is nyertünk volna. 6

Nézőszám: 2461 fő
Vezette: Pintér Csaba (Aradi József, Beliczai Bence Péter, vb.: Dr. Csonka Bence)

KTE: Kersák – Májer (Katona 46.), Szűcs, Szabó (Lukács 73.), Belényesi, Zeke – Nikitscher (Szendrei 87.), Helmich (Zsótér 46.), Banó-Szabó (Vágó 76.) – Horváth, Pálinkás. Vezetőedző: Szabó István

ZTE: Gyurján – Szendrei, Evangelou, Safronov, Medgyes (Croizet 38.) – Sankovic, Bedi, – Kiss (Németh 72.), Sajbán (Gruber 72.), Mim – Mance (Kovács 72.). Vezetőedző: Márton Gábor

Gól: Nikitscher (62.), Pálinkás (88.), ill. Sajbán (22.)

Sárga lapok: Horváth K. (61.), Pálinkás (64.) ill. Szendrei N. (53.), Evangelu (64.)

1. Ez egy érdekes, bár kissé hiányos felállás:
    „A vendégeknél Márton Gábor a megsérülő Dombó helyére Gyurjánt nevezte, előtte a kényszerjobbhátvéd Szendrei Norbert mellett Evangelu, Szafronov és Medgyes játszott. Középen Bedi és Szankovics, elől pedig a Mim-Mance-Kiss hármas próbálta megvalósítani az elképzeléseket.”
    (Sajbán eltűnt? 😉 )

1. Köszönöm, jogos. Ha így lenne, akkor legalább mondhatnánk, hogy Sajbán a semmiből tűnt fel a gólja előtt 🙂

2. valami friss információ? ? átigazolás? szendrei marad? Krisztián visszatér valaha? Újpestról elküldött kiss t. vagy pauljevics leigazolása pletyka csak? kiss tamást tavasszal többször lattám a városban.

1. Konkrét információink nincsenek, de amint lesznek közzé fogjuk tenni őket.

A személyes véleményem, hogy Szendrei maradásán meglepődnék, mert igazán nagy ráhatása nem volt a szezonunkra, nem is kapott igazán nagy szerepet, bár azt is hozzá kell tenni, hogy sérülés után lendült játékba nálunk.

Nagy Krisztián sérülése kapcsán végig az volt a prognózis, hogy a szezonban nem lép pályára (bár a játékos reménykedett benne, hogy az utolsó meccseken esetleg visszatérhet), így valójában nem meglepetés, hogy nem láttuk tavasszal. A hírek szerint a következő szezon kezdetére már bevethető, ami nagy segítség is lehet a csapatnak, ha a sérülést követően vissza tud térni a régi formájához.

Pauljevics leigazolása engem meglepne, az elmúlt időszakban nem mutatott olyan formát Újpesten, hogy erősítésnek nevezhessük, ráadásul már 34 éves, abszolút idegen lenne a KTE-projekttől. Kiss Tamás esete más, mert relatíve fiatal (23 éves), tehetséges, sokkal többre hivatott játékos, az ilyenek felépítése pedig nem állna távol a Kecskeméttől, de én például nem hallottam róla pletyka szinten sem. Ez persze nem jelent semmit, kérdés, hogy karakter szempontjából mennyire stimmel a csapatba, mert azt tudjuk, hogy az emberi tényező nagyon fontos az igazolásainknál.

3. Szerintem maradjunk a jól bevált felállásnál: olcsó, ingyen, kölcsön játékosok.

4. Szendrei sztem jó lehet itt. ha jól ertem a dac jatekosa ahol ugyan az a tulaj mint az etonál. ha nb1 lesz Győrben akkor oda elviszik. Kis Tamás jó spiler, de nagyon nagy az egója hasonlóan donáthoz. inkább káros lenne. Puljevics meg nem erősítés. viszont érdekes volt hogy Vágó nélkül kezdtünk múltkor és egész jól ment a középpálya igy is. lehet a kapitánynak is leáldozik? lassul, sok a hiba, durvaság nála is, kiismerték a jatékat az ellenfelek. többször rá is játszottak erre tavasszal.

1. Levi nem lesz fiatalabb és gyorsabb se.
      Mondjuk ki, sok eladott labdája volt, amiért fájhatott a fejünk.
      Véleményem szerint a következő szezonban inkább csere lesz, viszont ha kell egy romboló a középpályára akkor ő mindig bevehető lesz.

5. Ami biztosnak tűnik, hogy Krisztofert elég nehéz lesz megtartani, illetve Szabó Pista lenyilatkozta, hogy Nikitscheré a jövő év, ami nekem azt jelenti, hogy Meszhi távozni fog. Zsótér még egy jó kérdés, Szuhot nem tudja pótolni, de ezt őszintén nem tudom a fejére olvasni. Ha lesz olyan ajánlata, ami neki jobban tetszik, akkor el kell engedni, ha nem, akkor szerintem a következő évben is van helye a KTE-ben.

Jelenlegi álláspont szerint ezzel a rotációval tudunk nekimenni a kövi szezonnak:
    K: Varga (Kersák)
    JV: Nagy (Szűcs, Májer), KV: Szabó, Belényesi, Katona (Polyák, Szűcs), BV: Zeke, (Leoni ?)
    K: Nikitscher, Helmich, Banó-szabó (Vágó, Derekas ?, Zsótér ?)
    T: Pálinkás, Lukács

Az látszik, hogy hátrafelé jók vagyunk, középpályán kell erősíteni. Nekem van egy olyan blőd tippem, hogy Szuhot egyszer még viszontlátjuk, a csöves Debrecenben szerintem nincs jövője. Szerintem Katonáért is be tudnánk jelentkezni, bár a Fradi következő edzőjét meg kell várni, hogy ki lesz.
    Csatároknál ki kell találni, hogy mit szeretnénk/tudunk játszani. Ha felrugdosott labdákra szeretnénk építeni, akkor Lukinak elől egyedül nem sok értelme van, kell valami masszívabb játékos Pálesz mellé. Ha viszont lesz egy kreatív középpályás mag, akkor Lukácsé a kövi szezon.

Afelől viszont nincs kétségem, hogy a vezetőség meg fogja találni a lehető legjobb megoldást mindenki számára.

1. Bízzunk benne, hogy Nikitschert elkerülik a sérülések. HA így lesz a téli szünetre jobb lehet, mint Soma volt, mikor elment. Zsótér szerintem Banó-Szabó pótlására érkezett, mikor Bence lesérült. Meszhivel is hosszabbítunk, mert jó cserealternatívája Vágónak, és előre is ügyesen játszik. Visszajön Krisztián, aki hátul is és középpályán is bevethető. Én keresnék még egy kapust, és egy kapura nagyon veszélyes támadót. Kapust találunk itthon is, de csatárért lehet, hogy messzebb kell menni, mert aki jó lenne ahhoz ragaszkodnak itt is.

6. A csatárkérdés azért is lehet élénkebb, mert a hírek szerint Pálinkás év végi formája lengyel és osztrák csapatok figyelmét is felkeltette. Ezek persze egyelőre pletykák, nem lehet rájuk építeni, de jelzik, hogy lesz kereslet a játékosaink iránt a nyáron

7. Jár a gratuláció a csapatnak, szívvel, lélekkel küzdöttek a hatodik helyezésért. Tettekkel bizonyították, hogy a felső házban van a helyük. Az én vágyaimat túlteljesítették. Ki megy, ki jön, ma még megjósolhatatlan. A klubfilozófia szerint kell igazolni. Legfontosabb, a szakmai stáb rendben legyen. Vajon ott várhatók változások?

8. Zsotér passz %-a a tarcsiban is kevés. van ilyen ember az nb3 as csapatban is. hajt okés de az nagyon kevés.

támadó kell, luki a szélen hasznos lehet, de ö igazából közepén a jó. de kellenek a passzok neki. mester is nyilatkozta hogy kell előre valaki. Szendrei elég lenne. de az tényleg szörnyű hogy a házi gólkirályok tavoznak állandóan. Pálesz 1 évig még jó lenne megtartania, de ha vannak ajánlatai akkor nyilván el fog menni (menjen, fejlődjön helyes is)

1. Egyelőre nincs ajánlata, legalábbis a klubot nem keresték meg a hírek szerint. Figyelik, de nincs konkrétum

1. sajtóértesülés = valamit írni kell az uborkaszezonban is, nehogy bealudjon az olvasó 🙂

9. PingWin, rajtam nem múlik. Ahogy egy évvel ezelőtt is pedzegettem. Engem mindenkor ez az elv vezérel. A médiumoknak így lehet az olvasók figyelmét hosszan magukra irányítani. Innen a távolból én ennyit tudok segíteni. Korábban az egyik újságnál ezért hoztam létre a hírös hírek rovatot, mely nagy népszerűségnek örvendett. A témák keménysége miatt volt belőle sok erős vita is. Később a KTV híradójának ez lett a „címere”. Úgyhogy, FIÚK, LÁNYOK, KÖDÖS HUSZÁROK, MINDENT BELE! A forró nyáron elő a hűsítő „jégkockákkal.” Lesz miről beszélni. Ha ezúttal sem jön össze, legfeljebb nyugodtan készülhetek a következő idénybeli mixes játékra. Arra, hogy egy lépcsőfokot ismét előre lépjek.