Szabó Istvánnál nincs olyan, hogy megtépázott keret

Amennyire nem volt gondunk a tavalyi szezonban a sérülésekkel (így hirtelen csak Meszhi arccsonttörése ugrik be, ami miatt hosszabban kellett nélkülöznünk egy játékost), most annyira kell bűvészkednie Szabó Istvánnak a kerettel. Nikitscher, Nagy Krisztián és Banó-Szabó sérülésével csináltuk végig az ősz majdnem egészét, hogy aztán télen eligazoljon az alapcsapatból Szalai, Szuhodovszki és a megbízható kiegészítőember Tóth Barna, majd az Újpest elleni meccs előtt belázasodjon Zsótér és Meszhi, hogy az eltiltott házi gólkirályjelöltről, Horváthról ne is beszéljünk. Nem állt jól a szénánk a meccs előtt.

Olyan helyről érkezett Zsótér pótlása, amire nem is számítottunk (fotó: Kecskeméti TE – Facebook)

Három meccs és hat pont, de egy paksi vereség után kellett szembenéznünk az Újpesttel, akik viszont éppen megszakították a kilenc meccs óta tartó kriminális nyeretlenségi szériájukat. Mészöly Géza kiszellőztetett Újpesten, a friss levegő pedig még úgy is győzelmet hozott az Újpestnek a DVTK ellen, hogy a fekázás miatt maradt némi lábszag az öltözőben. Szabó István a megszokott összeállítási dilemmái mellé megkapta Horváth eltiltását és a meccs előtt Zsótér és Meszhi betegségét. Az nem volt kérdés, hogy a kapuban Varga Bence áll majd, előtte pedig a Szabó-Belényesi-Katona hármasra is lehetett számítani, de a középpálya így már feladta a leckét. Vágó mellett ugyanis Zsótér stabil kezdővé vált tavaszra, kiesése esetén pedig a szintén lázas Meszhi és Derekas jöhetett volna szóba, esetleg arra számítottam, hogy átvezényli Banó-Szabót középre vagy Szűcs fellép a középpályára. Bár mindketten a kezdőben voltak, Szabó István nem mozdította el őket a posztjukról, hanem a nullkilométeres újoncot, Helmich Pált dobta be a csapatba. A csapat csúcsa Lukács volt, Horváth Krisztofert pedig Májer Milán pótolta. Mészöly Gézának is akadt megoldandó feladata, Tamás Krisztián sérülése miatt elengedte a háromvédős rendszert és négy védőre állt át, ahol Fehér Csanád lett a balhátvéd. Bekerült a kezdőbe az új igazolás Keita, elől pedig klasszikus center nélkül, Csobothtal és Ganeával támadott a vendégcsapat.

Nagyon hamar a szánk íze szerint alakult a meccs, Lukács már a harmadik percben gólt lőtt (fotó: Kecskeméti TE – Facebook)

Amire emlékezhettünk az őszről az Újpesttel kapcsolatban, hogy gyorsak. Ha nem tudod megtartani a labdát vagy legalább lassítani őket, akkor átfutnak rajtad, mint a hasmenés. Ez történt októberben, amikor Csobothék fájóan hamar és korán lőttek egy ötöst, ami után mi már csak kapaszkodhattunk. Szabó István pedig ezúttal nem óhajtott ugyanebbe a csapdába belesétálni, de erről kicsit később. Ugyanis nagyon hamar, már azelőtt, hogy igazán ráhangolódhattunk volna a meccsre (a 3. percről beszélünk) Májer és Lukács szorította be a fogóba Keitát, a megszerzett labdára pedig Banó-Szabó reagált nagyon gyorsan és dobta be a védelem mögé a labdát Lukinak, aki higgadtan lőtte be a ziccert. Ezúttal az Újpest is kaphatott ízelítőt Lukács indulósebességéből, mert Antzulasz úgy lett körbeautózva, mintha kézifékkel indult volna. A gól kicsit meg is fogta a vendégeket, a 10. perc végén azt állapíthattuk meg, amit egyébként később a 20. végén vagy a félidő végén is: Szabó István átadja a területet és a labdát is az Újpestnek, ugyanakkor kontroll alatt tartja meccset a KTE. Ennek az értelme az volt, hogy a behátrálásunkkal megöltük az Újpest sebességét, nem tudtak mögénk kerülni, nekünk pedig nem kellett utánuk futni, azzal pedig, hogy hamar megvolt a vezetés, gyakorlatilag minden Szabó István meccstervének kedvezett. A Kecskemét védekezése stabil volt, nem igazán tudott veszélyt teremteni az Újpest, a kontrák pedig adottak voltak előttünk. Ebben főleg Májer járt az élen, aki kapufát lőtt, de azon kívül is volt 3-4 olyan megindulása, amivel komoly veszélyt okozhattunk volna. Nem okoztunk, mert jellemzően lövésekig nem nagyon jutottunk el.

Májer Milán hosszú idő után kapott megint támadószerepet és csapat egyik legjobbja volt az első félidőben (fotó: kecskeméti TE – Facebook)

Az első félidőt tehát Szabó István nyerte és nem csak az eredmény miatt, hanem azért is, mert sokkal jobban reagált az ellenfél erősségeire, mint a vendégek. Mészöly Géza a félidőben reagált is: lehozta a majdnem kiállított Pauljevicset és Simon Krisztiánt is, érkezett Doka, valamint Ambrose személyeben egy középcsatár. Hamar érkezett az az esemény, amire várhatott az Újpest, egy beadás lepattant Zeke karjáról, Mörschel pedig büntetőt rúghatott. Meg is tette, amilyen flegmán csak tudta, de így is bravúr kellett Varga Bencétől, aki elindult balra, de remekül nyúlt vissza lábbal, aztán pont annyi szerencséje is volt, amennyiért megdolgozott, amikor a kapufáról kifelé jött a labda. A 60. percre érezték meg Mészöly, hogy ha sebességből nem tudják megverni a Kecskemétet, akkor tömeget kell vinni a kapu elé és Ambrose mellé behozta Saserét is, ráadásul Ljujicsot is bedobta. Innentől már nem kizárólag rajtunk múlott a behátrálásunk, a vendégek képesek voltak nyomást gyakorolni ránk és érkeztek a lövések is, amiket Varga futószalagon védett: Csoboth takarásból, Ljujics tisztán lőtt kapura. Szabó István is reagált, lehozta az első meccsén piszkosul meggyőző Helmichet, érkezett Derekas, majd az elfáradó Banó-Szabó helyére Pálinkás jött be, hogy a kontráknál legyen egy célember a pályán. Ugyanakkor nem beszélhettünk két csatáros játékról, mert Lukács kihúzódott a szélre, ráadásul klasszikus támadójátékunk nem is igazán volt ekkor már, néhány elfutásban akadt lehetőség, de főleg a védekezésre koncentráltunk. Mészöly a meccs végére még bedobta Tajtit, így Ljujics mellett akadt még egy ember, aki képes volt labdákkal tömni a csatárokat, de a KTE jól zárta a területeket. Talán egy kivétel volt ez alól, de Sasere közeli fejesét elnyelte Varga, ezen a ponton már tényleg azt lehetett érezni, hogy Benyó ezen a meccsen akkor sem kap gólt, ha leül egy székre a kapu közepén.

A meccs végére már Pálinkás is főleg a védekezéssel kellett törődjön (fotó: Kecskeméti TE – Facebook)

Szabó István tehát jól mérte fel, hogy hogyan lehet lelassítani az Újpestet és az első félidőben szerintem kicsit meg is lepte az ellenfelet azzal, hogy mennyire visszaálltunk. Mészöly a második félidőben próbált változtatni, viszont a két erőcsatárral a csapatban, egy betömörülő védelem ellen Csoboth erényei már teljesen elvesztek, a KTE-nek pedig éppen annyi szerencséje volt, amennyire rászolgált, Varga Bence pedig extra teljesítményt hozott. Négy meccs után 9 pont szerintem extra teljesítmény, most jön nyolc napon belül három meccs, amelyek közül a két bajnoki nem lesz könnyű, mert a ZTE nagyon elkapta a fonalat a szünet óta, a Fradi meg a bajnokság legerősebb csapata, de a Veszprém elleni kupameccset sem szabad elengedni, mert jó sorsolást kaptunk, ki kellene használni. Nem könnyű feladatsor, de a mögöttünk hagyott időszak kifejezetten jól sikerült.

Értékelések (tízes skálán osztályozunk, az osztályzás alapja itt található):

Varga Bence: A meccs előtt megcsókolta a múzsa, mert nagyon nagy védései voltak. Büntetőt hárítani mindig bravúr, de Sasere fejesénél már úgy tűnt, hogy saját gravitációs mezeje van. Felidézte az újoncév őszét, amikor pontokat hozott a csapatnak. 9

Szabó Alex: Szezon előtt úgy tűnt, hogy idén Szűcs vagy Iyinbor fog játszani a posztján, de visszaszivárgott a csapatba és már jó ideje nem is nagyon engedi ki a kezéből a helyét. Ezúttal hozta a megszokott kiszámítható teljesítményét. 5

Belényesi Csaba: Ezúttal nem voltak nagyon látványos mentései, de ezen a meccsen is blokkolt nem egyszer lövést és főleg a meccs vége felé már birkózni is kellett a csatárokkal. Magabiztos volt, nem nagyon hibázott. 6

Katona Levente: Négy meccs kellett hozzá, hogy már meg se kelljen említenünk Szalai Gabit, mert Levi nagyon magabiztosan helyettesíti. Persze más erényei vannak, mint Gabinak, de nem vállalja túl magát, védekezésben pedig fontos pillanatokban is jól állt a lábán. 6

Szűcs Kornél: Nagyon stabil volt védekezésben és előre játékban is jó megindulásai voltak. Olyan teljesítményt nyújtott, amilyet ezen a poszton szeretünk látni. 7

Vágó Levente: Talán ő az, akinek a magas pontszámára kevesen számítanak, de Levi nagyon komoly munkát végzett a meccsen. Rengeteg párharcot vívott, amiknek nagy részét megnyerte, begyűjtötte a labdákat, szerelt, tisztázott, szinte mindenhol ott volt. 8

Helmich Pál: Most mindenki róla beszél és ez nem véletlen. 19 évesen remek teljesítménnyel debütált, támadásban is mutatott kreativitást, de védekezésben kifejezetten erős volt, ami nem független attól, hogy fizikailag bőven a kora felett jár. Nagy reményt fűzünk most hozzá, de rá is szolgált. 7

Zeke Márió: Nagyon stabilan védekezett, nem igazán tudtak érvényesülni az oldalán. A büntetőnél nem tehetünk neki szemrehányást, hibázott, de az ilyen hiba benne van a játékban. Támadásban kevésbé volt aktív, de amikor megindult, akkor abból általában valami jó sült ki. 6

Banó-Szabó Bence: Az ő osztályzásánál voltam a legnagyobb gondban. Amikor villant, akkor gólpasszt adott, kulcspasszt osztott ki, szabálytalanságokat harcolt ki. Ugyanakkor voltak szürkébb szakaszai is és a cseréjénél már fáradtnak is éreztem kicsit. Mindenesetre kulcsszerepe volt ezen a meccsen is. 6

Májer Milán: Az első félidőben úgy játszott, hogy az ember elgondolkodik, hogy miért kell a meccsek nagy részében hátrébb vezényelni. A kapufáját nagyon sajnáltam, nem csak a mozdulat, de Milán egész első félideje gólt érdemelt volna. A második félidőben már többet hibázott, de ez a legjobb kecskeméti meccsei között volt. 7

Lukács Dániel: Egy tipikus Luki-gólt láthattunk tőle a meccs elején és a későbbiekben is jól vett részt az összjátékban, már amikor részt vett. Kis szerencsével több gólt is szerezhetett volna, de ne legyünk elégedetlenek, remekül kezdett a visszatérését követően. 7

Cserék:

Derekas Zoltán: Több jó tisztázása is volt és labdaszerzéseket is bemutatott. Bár amikorra a pályára lépett, addigra már pláne védekeztünk, de így is kiharcolt két szabadrúgást és volt egy kulcspassza is. Már nem először száll be jól a meccsbe, lassan megérik arra, hogy kezdőként is szerepet kapjon. 6

Pálinkás Gergő: Az jó kérdés, hogy mennyire fekszik neki csereként beszállni, mert igazán nagyot az ilyen jellegű meccseken nem tud lendíteni, bár az ilyen meccseken nem is feltétlenül támadásban kell jeleskednie. A párharcait megnyerte, védekezésben pedig helytállt. 5

Iyinbor Patrick:  Az utolsó pár percre érkezett, amikor már gyakorlatilag 6 védőre álltunk át, de a labdával keveset kellett találkoznia. Így is akadt egy szerzett labdája. 5

Máshogy láttad? Szavazd meg itt, hogy kik voltak a legjobbak az Újpest ellen:

Kecskeméti TE – Újpest FC – Online Poll – StrawPoll

What’s your opinion? Vote now: Varga Bence, Szabó Alex, Belényesi Csaba, Katona Levente, Szűcs Kornél, Vágó Levente, Helmich Pál, Zeke Márió, Banó-Szabó Bence, Májer Milán, Lukács D…

Nézőszám: 4368 fő
Vezette: Karakó Ferenc (Tóth II Vencel, Vígh-Tarsonyi Gergő, vb.: Zierkelbach Péter)

Kecskemét: Varga B. – Szűcs, Szabó, Belényesi, Katona, Zeke – Vágó, Helmich (Derekas 64.) – Májer (Iyinbor 87.), Banó-Szabó (Pálinkás 71.) – Lukács. Vezetőedző: Szabó István

Újpest: Banai – Pauljevics (Doka 46.), Koburi, Andzulasz, Fehér – Simon (Ambrose 46.), Radosevics (Sasere 62.), Keita, Mörschel (Ljujic 62.) – Csoboth, Ganea (Tajti 72.). Vezetőedző: Mészöly Géza

Gól: Lukács (3.)

Sárga lapok: Szabó A. (41.), Vágó (65.), Zeke (82.) ill. Mörschel (16.), Pauljevics (35.), Banai (78.), Ljujics (93.)

A játékpercek alakulása a szezonban:

A Belényesi-Varga-Vágó trió meglépett a többiektől, Horváth Krisztofer érkezik utánuk, a Szűcs-Leoni-Szabó-Májer négyes már kicsit leszakadt, de még a legjobb tízben vannak (Májer egész pontosan most érkezett meg).

Játékpercek 2023/2024

Beautiful, easy data visualization and storytelling

És a csapatok mozgása a tabellán:

2 hozzászólás “Szabó Istvánnál nincs olyan, hogy megtépázott keret” bejegyzéshez

1. Vágó osztályzatával nem értek egyet. Rutinos, általában jól helyezkedik, de a oabda megjátszásakor, továbbadásakor eszméletlenül lassú fejben és technikailag is. Többnyire bosszantóan körülményes, bármennyire is szeretjük.

1. Ezzel egyetértek, Levi sokszor nem dont elég gyorsan. Ezen a meccsen viszont, főleg védekezésben, szerintem nagyon sokat adott a csapatnak. A meccs nagy részében egyébként is a védekező készségeink voltak előtérben. De értem amit mondasz és részben egyet is értek vele