Egy meccs kell a két számjegyhez

Az a helyzet, hogy a Vasas elleni győzelemmel 9 meccse vagyunk veretlenek a bajnokságban, ami az idei szezonban az eddigi legjobb sorozatunk. Ősszel volt egy ötös (Vasas-Loki-Kövesd-Felcsút-ZTE) és egy hetes (Paks-Honvéd-Fradi-Újpest-Várda-Vasas-Loki) sor is, de a mostani kilences már igazán hízelgő (Felcsút-ZTE-Fehérvár-Paks-Honvéd-Fradi-Újpest-Várda-Vasas). A szemfülesebbek észrevehették, hogy a Debrecen az első és a második sorozatunkban is szerepel, tehát még nem kaptunk ki tőlük, és ha ezt tartani tudjuk jövő héten is, akkor két számjegyűre növelhetjük a veretlenséget. Ehhez pedig azt kellett, hogy a hétvégén a Vasas ellen a csapat esélyeshez méltó magabiztossággal húzza be a három pontot.

Kecskeméten ez a szezon egyértelműen az ünneplésről szól (fotó: Kecskeméti TE – Facebook)

A vasárnapi gyönyörű futballidő talán még akkor is kicsalogatta volna a nézőket és szurkolókat, ha a csapat nem teljesítene erőn felül. De mivel teljesít, nem is jelent meglepetést az, hogy pár perccel a kezdés előtt kanyarog a sor a kapuknál. A Vasas ellen pedig a drukkerek kifejezetten bizakodó hangulatba kerültek, elvégre az utolsó ellen nem várhatunk mást csak győzelmet. A kérdés csak az volt, hogy az angyalföldiek elkezdenek-e végre annyira kapálózni, hogy az őket ellepő tejből vajat köpüljenek, mint az ambiciózusabb béka, amiről Dmitry Glukhovsky Metro 2033 című művében ír. A kapálózásban ezúttal hiába szerettek volna, nem számíthattak Berecz Zsomborra eltiltás miatt, és nem is szerettek volna számítani a száműzött Feczesin Róbertre, Radó Andrásra, Márkvárt Dávidra és a keretbe sem kerülő Jova Leventére, Pátkai Mátéra, Novothny Somára. Kezdőbe került viszont Sztojka Dominik és Balogh Norbert is. Szabó István nagyot nem változtatott: Meszhi helyett Nikitscher kezdett és Banó-Szabó helyére Horváth Krisztofer került. Ez azt is jelentette, hogy Vágó immár harmadik egymást követő meccsén játszott középhátvédet (és talán először volt annyira meggyőző, hogy ezen egy keveset se értetlenkedjünk). A Kecskemét aktívan kezdett és nem hagyta kibontakozni a Vasas játékát, észrevehető volt, hogy a vendégeknek a felezővonal átlépése is nehézségeket okozott olykor, de komoly veszélyt nem tudtunk kialakítani a pofás kombinációk ellenére sem. Szabó István jól vette észre, hogy a Vasas védelmének jobb oldalán szereplő Baráth Botond kevesebb fenyegetést jelent támadásban, mint a másikon Silye, így a vele szemben játszó Zeke Márió bátran léphetett fel a támadásokkal, nem kellett tartania Baráth gyors kontráitól. Ez a támadóbb felfogás egyébként kifejezetten jól is állt Máriónak, aki nagy kedvvel játszott és többször is jól kombinált Horváth Krisztoferrel. A Vasasnál ezzel szemben nehéz volt meglátni az elképzelést, de nehezítette a játékuk építését, hogy a labdával gyengébbnek vélt védőiket (Litauszki, Baráth) igyekeztünk letámadni, ami miatt kénytelenek voltak hosszú labdákat lövöldözni Balogh fejére vagy Holender irányába. Szűk félóra elteltével Nagy Krisztián közepesen veszélyes szabadrúgása és Horváth Krisztofer tekerése jelezte, hogy a KTE szíve szerint már megkezdené a gólgyártást, ráadásul olykor egészen mutatós dolgok is legördültek a kecskeméti futószalagról, elég ha arra a támadásra gondolunk, amelyben egymás után Katona Bálint és Szuhodovszki Soma is sarokkal játszotta meg a labdát. A Vasas csak alkalmanként tudott veszélyt okozni, Sztojka fejesekor őt magát is meglepte, hogy eljutott hozzá a labda, Holender lövése pedig egy egyéni villanás volt, egyik esetben sem beszélhettünk kidolgozott akcióról. Persze ez betudható annak is, hogy a KTE igyekezett már csírájában elfojtani a vendég támadásokat: Vágó például kifejezetten nagy törődést mutatott Balogh Norberttel szemben, akit nem engedett a kapuval szembefordulni, ezt pedig három alkalommal is taktikai szabálytalansággal oldotta meg. A 35. percben még Katona szép beadására Zeke érkezett meg, de a gyengébbik lábával nem okozott veszélyt, így gólt sem láttunk az első félidőben.

Egymásra talált a csapat és a szurkolók (fotó: Kecskeméti TE – Facebook)

A második félidőt két szép jelenettel kezdtük, előbb egy Horváth Krisztofer – Nagy Krisztián összjátékra hördülhetett fel a közönség, aztán Nikitscher játszotta meg Katonát, aki akár már gólt is szerezhetett volna. Ezek a jobb szélen lejátszott kombinációk ritkábbak voltak az első félidőben, de gyorsan jeleztük a Vasas bal oldalának, hogy ne kényelmesedjenek el. Ezen a meccsen egyébként is érezhető volt, hogy a technikás játékosaink által lejátszott kispasszos kombinációkkal zavarba hozható a vendégcsapat, a Szuhodovszki-Horváth-Katona hármas olykor Nikitscherrel vagy Nagy Krisztiánnal kiegészülve, Tóth Barnát bevonva képes volt eldugni a labdát az ellenfél elől. Ha már Tóth Barna: az első villanására 56 percig kellett várni (egy 14 passzos felépített támadás végén pörgetett a kapu fölé), de két perccel később már be is talált. Ez a két támadás is mutatta, hogy a csapat ráérzett arra, hogy türelmes építkezéssel hogyan tudják távol tartani a Vasast a labdától, ekkor kevésbé direkt módon, de ötletesen játszottunk. A vendégek talán csak a 66. percben emelték a pulzusunkat, amikor Szilágyi beadását Silye olyan lehetetlen módon találta el az ötösön, hogy szinte többel ment fölé, mint ahonnan próbálkozott. Kondás Elemérék egyszerűen képtelenek voltak olyan minőségű helyzetet kidolgozni, ami Varga Bencének kihívást jelentett volna, pedig az utolsó 10 percre már azt a Szalai Józsit is pályára küldték, aki tavaly még a KTE-t lőtte tovább a kupában a Debrecen ellen. Ezzel szemben Szabó István csapata jól menedzselte a területet és a labdát is, amikor pedig meg tudott indulni a Kecskemét, akkor le is zárta a meccset. Szuhodovszkit hiába borították fel a félpályánál, felpattant és egy csel után remekül ugratta ki Banó-Szabót, aki higgadtan bökte át a labdát Uram Jánoson. A gól után Szabó lehívta Szuhodovszkit és a sárgás Nikitschert is, hogy a helyükre beküldött verőlegények (Meszhi és Szalai Gábor) távol tartsák a Vasast a kaputól. Szalai Gabi a meccs végén még (kis képzavarral) befejelhette volna az utolsó szöget az angyalföldi koporsóba, de Uram nagyot nyújtózva védett. A Kecskemét tehát a Vasast végig takaréklángon tartva, biztos lábbal nyerte meg a meccset és szilárdította meg a helyét a második helyen, hogy aztán a Loki ellen rámehessen a tízmeccses veretlenségre.

Értékelések (tízes skálán osztályzunk, az osztályzás alapja itt található):

Varga Bence: Túlzottan nem tesztelték a fővárosiak, amikor védenie kellett, akkor biztos kézzel dolgozott. A beadásokra jól mozdult ki és a hosszú labdái is nagy százalékban voltak pontosak. Biztonságot adott a védelem mögött. 6

Nagy Krisztián: Ez már egy jelentősen jobb teljesítmény volt, mint az elmúlt meccseken, remélem, hogy megindul felfelé. Jól lépett be az összjátékokba és bár még mindig kevesebbet vállal, mint ősszel, ma azért kiosztott egy gólpasszt, ami lökést adhat neki. 6

Szabó Alex: Bátran lépett be a támadásokba is, amikor meg volt rá a lehetősége, sőt lövése is volt, de elsősorban a védőmunkája volt jó. Stabilan és pontosan védekezett, Holendernek nem sok babér termett mellette. 6

Vágó Levente: Megint a védelemben kapott szerepet és talán először volt az az érzésem vele kapcsolatban, hogy nem egy hátravezényelt középpályást nézek, hanem egy védőt. Kemény volt, önfeláldozó, harcias és emellett a védőmunkát is jól oldotta meg. Nem lepődnék meg, ha a válogatott szünet után újra pihenőre vonulna, mert a mai már a kilencedik sárga lapja volt. 6

Belényesi Csaba: Proaktív védőmunkát hozott és többször is mentett olyan helyzetben, amikor az fontos volt. Amióta a védőhármas bal oldalán játszik, többször kell fellépnie támadásban is, és ilyenkor jól használja a területet. Kellemetlen lehet ellene játszani, mert nem sok sikerélményt enged az ellenfeleknek. 6

Zeke Márió: Bár Márió akkor sem jön zavarba, ha rombolnia kell, de kifejezetten jól állt neki, hogy ezen a meccsen szabadabban támadhatott. Aktív volt és jól kombinált a társakkal, különösen Horváth Krisztoferrel érezték egymást. Nyilván nem minden csapat ellen van lehetőség az ő ilyen nyílt játékára, de ez élvezetes volt. 7

Nikitscher Tamás: Őszintén szólva azt hittem, hogy a félidőben lecserélik. Hullámzó volt az első félidőben és a sárga lapja után úgy tűnt, mintha a Vasas próbálna is a kiállítására játszani. Szabó István a pályán hagyta, Tomi pedig a második félidőben elkezdett javulni és már sokkal jobb teljesítményt nyújtott. Így is nagyon könnyeden játszik, de ha megérkezne az első gólja, ez tovább fokozódhatna. 5

Szuhodovszki Soma: Azon veszem észre magam, hogy mosolygok, amikor a játékát látom. Rendkívül jól használja a területet, remekül érzi, hogy egy-egy cselnél hova kell betolnia a labdát, merre forduljon. Az meglep még valakit, hogy ezúttal is adott egy gólpasszt? 7 (MVP)

Katona Bálint: Ezúttal kicsit kevésbé volt reflektorfényben, ritkábban volt játék-közelben, mint megszokhattuk. Amikor viszont odakerült, igyekezett rendet bontani a Vasas védelmében és a helyzete most is megvolt a gólhoz. Báló a klasszikus egy sima egy fordítottat játssza, egy győztes gól után jön egy kevésbé kiemelkedő meccs. Ez viszont azt jelenti, hogy Debrecenben… 5

Horváth Krisztofer: Az első félidőben a legaktívabb és az ellenfélnek legtöbb gondot okozó játékosunk volt. A második játékrészre kicsit leeresztett és voltak támadások, amik az ő pontatlanságán haltak el, de eddigre érezhető volt, hogy a Vasas konstans fenyegetésként tekint rá. 6

Tóth Barna: Sokat volt játékban és már az első félidőben is nagyot melózott, de a másodikban már a helyzetek is megjöttek mellé. Fejjel nem csak veszélyes volt, de gólt is szerzett és az összjátékból is jól vette ki a részét. Jó meccse volt. 7

Cserék:

Banó-Szabó Bence: Azt gondolom, hogy ezzel átszakadhat a gát nála. Nem csak gólt szerzett, de mutatós, pimasz gólt, ráadásul a pályára lépésétől kezdve aktív volt az összjátékban is. Remélem ezzel visszatér az őszi Bence, mert egy őszi Bence minden csapatnak hasznára lenne. 7

Májer Milán: Érdekes, hogy ezúttal nem a jobb oldali szárnyvédő posztjára érkezett, mégis a védekezése volt erősebb most is. Jellemzően akkor érkezik a pályára, amikor már kevésbé vagyunk aktívak támadásban, emiatt pedig ritkábban ér a kapu elé, de a mezőnymunkát nagyon szépen elvégzi. 5

Katona Máté: Végre értelmezhető mennyiségű időt kapott! Ebben a srácban sokkal több van, mint amit látunk, ősszel sajnos a sérülése nem engedte kiteljesedni, tavasszal pedig most először kapott szemmel látható perceket. Nem is vallott szégyent. 5

Szalai Gábor: Én személy szerint nagyon hiányolom a kezdőből. Persze nem azért, mert a posztján ne szerepelne jól a csapat, egyszerűen nagyon kedvelem Gabi játékát. És éppen emiatt sajnáltam nagyon, hogy a végén nem lett meg az a gól, pedig közel járt hozzá. Kevés időt töltött a pályán, de azt igen aktívan töltötte. 6

Mihajlo Meszhi: Ennyi idő alatt már nem tudott érdemi hatással lenni a meccsre, de volt egy szép labdaszerzése. 5

Kecskeméti TE – Vasas FC

Kiket láttál a legjobbnak a meccsen a KTE-ből? Három játékost választhatsz.

5 hozzászólás “Egy meccs kell a két számjegyhez” bejegyzéshez

1. Nagyon jókat írtál, és ami fontosabb reálisan láttad a mérkőzést és a játékosok teljesítményét. Én mint egyszerű KTE szurkoló kimerem jelenteni, hogy még mindig nagyon lenéznek bennünket mint a sajtó mint a szövetségikaputány,fele annyit nem beszélnek a csapatról mint a kieső helyen lévőkről.Akkor vegyük a “névrokonomat” Rossit ez vicc kiket hivott be csupa alul és rosszul játszó kieső helyen lévő játékosokat. Vegyük sorba Fiola,Négo még egy meg mozdulásukat sem tudom megemlíteni hetek hónapok óta, Mocsi lassan kieső helyen van csapatával nem a mi Belényesink aki ebben a szezonban válogatott formát mutat. Vagy ott van Soma aki hétről hétre legjobb az nb1-ben. Katona Bálint magasan megérdemelné erre behívja Csobotot ez vicc kérem. És a legnagyobb talány Ferenci ez az ember mit keres a válogatottba? A Debrecen leggyengébb játékosa,Zeke klasszisokkal jobb nála mindenben. És még annyit Ferenciről magasan a legalattomosabb és a legsunyibb játékosa az nb1 nek nulla tudással. Na ennyit erről a kopasz taljánról meg a bihívoiról.

1. Pont ebben a kérdéskörben írtam véleményt a Facebookra, de bemásolom ide is.

„Nem lesz válogatott Szuhodovszki Soma. Illetve helyesen: nem most lesz válogatott Szuhodovszki Soma.

Szögezzük le, Marco Rossi a saját szempontrendszere alapján azt hív be a válogatott keretbe, akit szeretne. Ez még akkor is így van, ha a West Ham utánpótlásából meghívott Hegyi Krisztián helyett akár ülhetne ott a remek formát mutató Varga Bence (és vagy 3-4 másik kapus is), vagy ha a kiesés ellen küzdő csapatok játékosait (Nego, Fiola, Mocsi, Csoboth) látva a keretben, meg is lepődünk.

Nego és Fiola évek óta egyértelmű kerettag, már a korábbi a kerethirdetésekkor sem tette ezt semmissé, hogy rossz a formájuk a klubjukban (a válogatottban jó teljesítményt nyújtottak). Mocsi már meglepőbb lehet, de ő is keretben volt már az elmúlt időszakban, ezek szerint neki sem szakadt be annyira a teljesítménye a bukdácsoló Zalaegerszegben, hogy ne számoljon vele Rossi. Csoboth egy különösen érdekes kérdéskör, mert bár képességeit tekintve az Újpestnek fontos játékosa, de a teljesítménye alapján nem gyakran emlegette a sajtó és a szakemberek a válogatottat, ráadásul kívülről nézve a nemzeti csapatban betöltött posztja is kérdéses lehet.

A további NB1-es játékosok kapcsán nem sok kérdőjel van: Dibusz, Botka, Vécsei vissza-visszatérő figurái a válogatottnak, Demjén a bajnokság egyik legjobb teljesítményt nyújtó kapusa (még akkor is, ha a csapata gödörben van), Varga Barnabás vezeti a góllövőlistát, és Ferenczi… Nos Ferenczi egy rohadt nagy talány, őt még a debreceni szurkolók egy része is kiköveteli a Lokiból, nem hogy még a válogatottban szerepeljen.

El lehetett volna gondolkodni Szuhodovszkin, Katona Bálinton, Varga Bencén? Biztosan. Tekintve, hogy a KTE idei teljesítménye mellett nem lehet elmenni szó nélkül, a válogatottban pedig a sérülések miatt vannak lyukas posztok, valószínűleg el is gondolkodtak. Rossi azonban hozott egy döntést, kiválasztotta azokat a játékosokat, akikről úgy gondolja, hogy az elképzeléseit ilyen-olyan okból a legjobban meg tudják majd valósítani.

Az, hogy Szuho nem került be a keretbe, lehet fájó, hiszen tényleg remek teljesítményt nyújtott az elmúlt időszakban (ismétlés a tudás anyja: 7 meccsen 2 gól és 5 gólpassz) és annyit akár ő is segíthetett volna a csapatnak, mint anno Cseri a Kövesdből. A KTE idei szezonját tekintve azonban egy válogatott meghívó már tényleg a cseresznye lett volna a habon.

A sajtó és a csapat remeklése azt sugallta, hogy előfordulhat, de ha már nem fordult elő, én abban bízom, hogy Soma nem készült erre annyira, hogy megzavarja a játékát. Mert az, amit eddig nyújt a szezonban (és főleg 2023-ban), az extra és ha ez az extra szép hosszú ideig van nyújtva (hogy ilyen magyartalanul fejezzem ki magam), akkor azt nem sokáig lehet figyelmen kívül hagyni.

Bízunk benne, hogy a magyar válogatott jó teljesítménnyel igazolja majd Rossi döntését és a legközelebbi kerethirdetéskor is olyan teljesítményt nyújt a KTE, hogy érdemes legyen elgondolkodni kecskeméti játékosok behívásán. „

1. Teljesen össze csengenek a mondataink és össze sem beszéltünk.

2. A Loki játékosai nagyon motiváltak lesznek, kettőzött erővel készülnek a meccsre, a Mesternek ehhez kell a taktikát kialakítani. Nem lesz a piros-fehéreknél elvesztett labda, mindenki 120%-ot teljesít. Abban lehet erősségünk, hogy túl feltüzelik magukat, elvesztik a fejüket. lökdösődés, rugdosás, piros lap… . Ja, a hazai közvéleményt nem érdeklik a számok (a fociban sem) A Honvéd utáni meccsen hallottam a fővárosi drukkerektől „Ha egy ilyen szar csapatot sem tudunk megverni, mire számítsunk”. LOL Az a helyzet, hogy Ádi, Kmáté meg Szalai is lehetne simán kezdő, pont olyan erős lenne a csapat.

1. A Loki ellen én is vérengzésre számítok, már a debreceni meccs is nagyon feszült volt, de Kecskeméten sem kímélték egymást a csapatok