Hátul hoztuk a 0-0-t. Sajnos elől is.

Már hosszú ideje mondogatjuk, hogy a KTE nem eshet ki idén az NB1-ből, de ez mostanáig inkább csak annyira volt megalapozva, mint hogy kétszer nem csak a villám ugyanoda. Matematikailag nincs bizonyítva, előfordulhat, de azért nem valószínű. Most már a matek is mellettünk áll.

Birkózós és nem túl látványos meccsen szereztünk egy pontot Diósgyőrben (fotó: Diósgyőri VTK (DVTK) – Facebook)

A Diósgyőr elleni meccsre mindkét edző belenyúlt a kezdőcsapatába. Radenkovics csapatában az eddigi szezonban meghatározó Gera Dániel a padra sem ülhetett le, így megint Bokros volt a jobbhátvéd, de hiányzott Lund és csak a padon ült Pernabuco is, akiket Szatmári és az argentin Franchu helyettesített és újra a kezdőben volt a Loki ellen remekelő házi gólkirály Edomwonyi. Szabó István Katona Levi eltiltása miatt volt kénytelen megforgatni a védelmet: a három belső védő közül Belényesi, mint egyetlen ballábas ment ki balra, középen Szabó Alex, a jobbon pedig Szűcs Kornél kezdett. Ennek megfelelően Májer került a jobb oldali szárnyvédő posztjára, Zeke játszotta ugyanezt a posztot a túloldalon és Horváth is visszakerült Pálinkás kárára.

Helmich Palit néhány könnyelmű falt és egy sárga lap után a félidőben cserélte le Szabó István (fotó: Diósgyőri VTK (DVTK) – Facebook)

A meccsen túlságosan sok esemény nem történt. Annyira nem, hogy ebben a rövid bekezdésben meg is próbálom összefoglalni. Az első félidő elején kétszer is volt lehetőségünk: a 6. percben Májer indításával lépett meg Lukács, hogy aztán a kapusba lőjön, majd nyolc perccel később maga Májer próbálkozott egy átlövéssel, ami ugyan csapódott lefelé, de kaput éppen nem talált. Az első félidőben nagyjából ezek az események emelhették a pulzust (Szabó Alexnek volt még egy fontos blokkja Edomwonyival szemben), a második elején pedig ugyan Luki egy Zeke beadást mellépörgetett, de a támadás nagyobb helyzetet ígért, mint ami lett belőle. Ezt követően a két csapat hibernációba költözött a meccs hajrájáig, Horváth egy gyengécske lövéssel jelentkezett a 74. percben, a 81.-ben pedig az addigra már pályán levő Zsótér is megkínálta Odintsovot (ez már kellemetlenebb volt, de messze nem kellett bravúrt bemutatni a hazai kapusnak). Aztán a 90. perc után előbb Zsótér takarította el Pozeg Vancast a tizenhatos vonalán, a kontrából Horváth nyert meg egy párharcot és választotta a lövést a passz helyett, sok kecskeméti bánatára. Merthogy a lövésből nem lett gól, Pálinkás viszont meglehetős magányban érkezett (egy ideig). Aztán a Diósgyőrben debütáló Ferencsik lövésébe feküdt bele Belényesi, Holdampf meg hajszállal maradt le egy beadásról, a kontra meg megint a mienk volt, Zsótér futott fel a labdával, Horváthtól szépen kapta vissza, majd rúgott egy luftot a kapuval szemben. Úgy lett tehát 0-0, hogy a két csapat igazán csak a hosszabbítás perceiben támasztotta fel a tetszhalott támadójátékát, mindkét csapat úgy érezheti, hogy megnyerhette volna és azt hiszem, pont az ilyen meccsekre mondhatjuk, hogy igazságos döntetlen.

Akadt egy-két helyzetünk, sajnos mindet ki is hagytuk. Ezt például Lukács, lesről (fotó: Diósgyőri VTK (DVTK) – Facebook)

Na de ha ennyiben összefoglalható, hogy mit történt a meccsen, akkor miről lehet írni? Pár szót talán arról, ami nem történt. Nem történt például a DVTK lendületes játéka. Ez pedig valamelyest a KTE védekezésének is köszönhető. A kecskeméti védelem nagyon stabil, nagyon sűrű volt és Szabó István csapata jól választotta meg, hogy mikor védekezik magas, közepes vagy mély blokkban. A KTE igyekezett a pálya közepét maximálisan uralni és a szélre terelni az ellenfelet, majd a beadásokat a fizikailag impozáns védősorral eltakarítani. Ez a meccsen jól működött, bár az első félidőben a hazaiak bal oldala olykor tudott zavart okozni (nem véletlenül lehetett látni, hogy Szűcs és Májer a félidőben nagy megbeszélésben vannak. Ezt leszámítva azonban sem a diósgyőri forgások, sem az egyébként jó formában levő Edomwonyi nem okozott problémát a csapatnak, a DVTK nem tudott ura lenni a saját focija tempójának, hiába volt náluk a labda, valójában az történt, amit a KTE akart. Hogy ez valamiféle védekezési masterclass lett volna? Ilyet nem állíthatunk, mert Radenkovics csapata meglehetősen türelmesen építkezett, ezért igazi kihívás elé sem állította a csapatot. Ugyanakkor az is látszott, hogy a Kecskemét kontroll alatt igyekszik tartani az eseményeket, igyekezett azt a kiszámítható rendszert fenntartani a saját és az ellenfél játékában is, amit kényelmesen tud kezelni. A meccs legvégén alakultak ki helyzetek, mert akkor bomlott meg ez a rend és alakult ki olyan káosz, amit már nehezebben koordinált a csapat, azonban ezt a lüktetést is jól reagálta le a védelem. Ellentmondást nem tűrően stabilak voltunk hátul, de az nem derült ki, hogy ugyanez a tömörség meglett volna-e egy élesebb Diósgyőr ellen is. Mindenesetre 8 meccs után hoztunk le újra úgy 90 percet (+ hosszabbítást), hogy nem kaptunk gólt, ami akárhogy is, pozitívum, ráadásul Varga Bence kapuját egyes statisztikák szerint nulla, mások szerint egy lövés találta csak el.

Jellemző kép a meccsről: a kecskeméti játékosok elszigetelik a hazaiak labdás játékosát (fotó: Diósgyőri VTK (DVTK) – Facebook)

Nem volt szép meccs, de a haszna egészen egyértelmű: ezzel az egy ponttal már tutibiztos, hogy a KTE jövőre is NB1-es csapat lesz. Elvégeztük a feladatot, amit a szezon előtt kitűztünk magunk elé. Kicsit szokatlan, hogy ezúttal nem vállaltunk mellé szorgalmit, mint tavaly és tavalyelőtt, de hát istenem. Ezt ígérték, ezt kaptuk, bennmaradtunk. Nem volt mindig szép, de igazán komoly, fojtogató veszélyben egyszer sem voltunk, ami azért a mitikusan nehéz második szezonban nem rossz, pláne, ha hozzávesszük a sérüléseket és távozókat. Jövőre sem lesz könnyebb, ha ugyanígy lehozzuk azt a szezont is, akkor beszélhetünk arról, hogy lassacskán megszilárdítjuk a helyünket az elsőosztályban.

Értékelések (tízes skálán osztályozunk, az osztályzás alapja itt található):

Varga Bence: A hivatalos statisztika szerint volt egy kaput eltaláló lövése a Diósgyőrnek, de az is lepattant a blokkról, Bencének csak fel kellett szednie. Klasszikus kapuserényt tehát nem sokat kellett bemutatnia, néhány beadást eltakarított és bőszen rugdosta fel a kirúgásokat. 5

Szűcs Kornél: Kevesebbet volt játékban így, hogy egy sorral hátrébb játszott, de stabil volt a meccs nagy részében. Főleg az első félidőben szerzett több labdát, a levegőben pedig ezúttal is jól dolgozott. Jól mutatja, hogy a szezon egyik legjobb igazolása volt, hogy húzom a számat arra, hogy kisárgázta magát a következő meccsről. 6

Szabó Alex: Őszintén szólva kicsit fáztam attól, hogy övé a védelem közepe, mert ezzel a poszttal nagy felelősség jár. Meg kell azonban követnem, mert Edomwonyit zsebre rakta a meccsen, volt fontos blokkja, szerelés, tisztázása is. Kifejezetten jó meccset játszott. 7 (MVP)

Belényesi Csaba: Azzal, hogy új poszton játszott, kicsit több lett a támadófeladata, volt is néhány ígéretes hosszú labdája. Az igazán jó dolgokat azonban ezúttal is védekezésben mutatta be, stabil volt ezúttal is. 6

Májer Milán: Bár a támadójátékunk elég harmatos volt, rá nem nagyon lehet panasz, mert (főleg az első félidőben) az ígéretes támadásainkban részt vett. Ez ugyan nem lenne elég az osztályzatához, de védekezésben is voltak jó momentumai, ezzel együtt pedig a csapat legjobbjai között volt. 7

Vágó Levente: Megdöbbentő, hogy megúszta sárga nélkül a meccset, főleg annak fényében, hogy Helmich milyen hamar megkapta a sajátját. Levi ezúttal is keményen kezelte az ellenfél középpályáját, védekezésben ezért fontos szerepe volt, de a támadásaink során sokszor volt pontatlan. 5

Helmich Pál: Úgy tűnik, hogy időről időre (talán a nagyobb stadionokban?) előfordulnak olyan meccsei, amikor hamar besárgul a lelkesedése miatt. Ez is ilyen meccs volt és sajnos ez a játékára is rányomta a bélyegét. Előre nem sokat mutatott, hátul pedig egy pont után óvatosabbnak kellett lennie. 4

Zeke Márió: A megindulásaiban benne volt a veszély, de sajnos időről időre hiba is csúszott a játékába, a beadásaiban kevés veszély volt. Nem játszott rosszul, de ismerve képességeit, ennél jóval több is van benne. 5

Horváth Krisztofer: Tudom, hogy utólag rá zúdult a harag, mert a meccs végén nem passzolt. Az én számon is kifutott több olyan szó is abban a pillanatban, amit itt nem idéznék, de azt nem vehetjük el tőle, hogy megint egy olyan meccset játszottunk, ahol a végén ő kellett ahhoz, hogy helyzetbe kerüljünk. Az utolsó negyed órában már kifejezetten aktív és ötletes volt, a csapatban a legtöbb energiát mozgósította a győzelem érdekében. 6

Banó-Szabó Bence: Nehéz az ő teljesítményét megítélni, mert hosszú és komoly sérülés után építgetik még mindig. A teljesítménye el is marad a tavalyitól és bár ezen a meccsen is érezhető volt némely megmozdulásában, hogy az egyik legjobb játékosunk, de változatlanul sok az olyan üresjárat, amikor eltűnik a mezőnyben. 5

Lukács Dániel: Egyfelől az ő lábában valóban ott voltak a góljaink és a sebességével okozott is problémát a Diósgyőri védelemnek, de összességében nem volt kifejezetten jó meccse. A jövő évi KTE bizonyos nyilatkozatok alapján részben rá fog épülni, ennél biztosan lesznek jobb meccsei is. 5

Cserék:

Nikitscher Tamás: Alakulnak azok a játékpercek, én arra számítok, hogy jövőre meghatározó játékosa lesz a csapatnak. Egyelőre megbízhatóan, de nem túl látványosan teszi a dolgát. Az az érzésem, hogy fizikailag masszívabb lett, mint a sérülés előtt volt, ez az erő pedig kelleni fog a középpályára. 5

Zsótér Donát: Lendületesen lépett pályára és ez a lendület helyzeteket is hozott. Ez pedig a meccs nagy részében hiánycikk volt, ami miatt talán kicsit jóindulatúan, de felfelé húzom az osztályzatát. 6

Pálinkás Gergő: Hamar a kapu elé keveredett, de veszélyt nem tudott teremteni. Az az izomerő, amit ő képvisel, jelentett némi pluszt, de igazi fellendülést nem tudott hozni a pályára. Ki tudja, mi lett volna, ha a meccs végén megkapja a labdát Krisztofertől? 5

Iyinbor Patrick: A védelem stabilizálása és talán a támadó pontrúgások hatékonysága érdekében érkezett a pályára, de abban a szűk 10 percben kevésszer volt játékban. Arra azért elég volt az idő, hogy jól fejberúgják. 5

Nézőszám: 5412 fő
Vezette: Karakó Ferenc (Albert István, Buzás Balázs, vb.: Urbán Eszter)

DVTK: Odincov – Bokros (Ferencsik 83.), Szatmári, Csorbadzsinszkij, Stephen– Vallejo, Klimovich (Fekete 76.), Bényei (Holdampf 75.) – Franchu (Pernambuco 59.), Edomwonyi (Szabó L. 61.), Pozeg Vancas. Vezetőedző: Vlagyimir Radenkovics

KTE: Varga B. – Szűcs K., Szabó A., Belényesi – Májer (Iynbor 85.), Helmich (Nikitscher 46.), Vágó, Banó-Szabó (Zsótér 67.), Zeke – Horváth K., Lukács D. (Pálinkás 71.). Vezetőedző: Szabó István

Gól:

Sárga lapok: Stephen (49.), Pozeg Vancas (92.) ill. Helmich (40.), Szűcs K. (70.), Májer (80.)

A játékpercek alakulása a szezonban:

Játékpercek 2023/2024

Beautiful, easy data visualization and storytelling

És a csapatok mozgása a tabellán:

Tabella mozgás

13 hozzászólás “Hátul hoztuk a 0-0-t. Sajnos elől is.” bejegyzéshez

1. Hát Horváth osztályzata meglepő számomra miatta nem nyertünk a végén hozta szokásos önző játékát. Nagyon gyenge a fotbalja hetek óta csapat leggyengébb láncszeme. A szárnyvédőknél Zekénél véleményem szerint nem először jóval alul osztályoztál, emlìted a beadásokat kinek a 160-150 cm csatároknak? Csak halkan jegyzem meg Zeke beadásai nagyon jó helyre mentek ezekből a Tóth Barana ütött volna eggyet kettőt. De Májer is jól centerezett többször. Vettem a fáradságot és el autóztam Miskolcra és nem bántam meg. Nagyon jól játszott a CSAPAT.

2. ui. Második félidő elején Zeke lefutja a DVTK jobb oldalát bead Lukács szép mozdulattal külsővel alig pörget fölé ebben sen volt veszély?

1. Szerintem ez volt az a beadása, amit kvázi be is tudtunk fejezni, ezt egyébként meg is említettem a beszámolóban. Ezen kívül az történt, amit mondasz, hogy érkezett a beadás, de nem talált embert. Ez persze részben a támadó hibája, ha nem érkezik a beadásra, részben meg a beadó játékosé. Én nem mondom, hogy Zeke rosszul játszott, az osztályzata sem ezt mutatja, azt mondom, hogy (hangsúlyozom: szerintem) ahhoz képest, amiket láttunk már tőle, ez egy korrekt átlag volt, tud ennél sokkal jobb teljesítményt nyújtani. Értem, hogy te magasabbra osztályoznád, mert összeségében nem volt rossz meccse, valószínűleg az sem rossz döntés, ha eggyel magasabb osztályzatot kap. Bennem mégis a fent leírt érzések voltak dominánsak, ezért osztalyoztam így.

Horváth játéka valóban visszaesett és belátom, hogy lehet vitatkozni az osztályzattal (persze nem csak az övével, bármelyikkel lehet), de én hibának tartanám, ha az utolsó lövése alapján ítélnénk meg. Ha abból a helyzetből gólt lő, akkor senkinek eszébe sem jutna, hogy miért így döntött. Nem lett gól, utólag nem jó döntés, de gyakorlatilag a helyzetig sem jutottunk volna el, ha pl nem nyeri meg a párharcot. Az utolsó negyed óra kecskeméti lehetőségeiben mind benne volt. Ugyanígy megérvelhető lenne egy rosszabb osztályzat is, én most ebbe az irányba hajlottam, mert azt értékeltem, hogy ami veszélyt tudott teremteni a csapat, annak nagy részében szerepet vállalt.

Ezért jó, ha érkeznek a kommentek, mert több nézőpont is megvilágításra kerül

3. Ez így ahogy mondod teljesen oké így is volt

4. Kezdetben úgy gondoltam, visszakaptuk a régi focinkat, majd hamarosan jött a „célfutball”, lehetett nagyokat pislantani. Törvényszerű eredmény született. Nekem az idény itt zárult: bennmaradtunk, a mixes játékban – igaz, egyetlen forduló erejéig – csúcsra jutottam, ennél csak rosszabb jöhet. Edzőtáborba vonulok készülök a foci EB-re, olimpiára. Szeretném a Krisztofer által lőtt gólokkal összekuporgatott összeget megduplázni. Játékáról annyit, szerintem a KTE stílusához nem illik. Talán majd Torinóban vagy a Fradiban feljebb léphet. Feltűnő volt: a távozókkal kapcsolatos nyilatkozatokból Barna említése kimaradt. Lehet, az elválás nem volt barátságos? Egyébként szereplése bődületesen hiányzott. Hasonló „tankjátékost”, aki egy védelmet képes sakkban tartani, miközben a védekezést sem hanyagolja, nyáron feltétlen be kell szerezni. Hajrá KTE!

1. Hozzászólásod egyetlen kérdőjelének helyére pont (vagy inkább felkiáltójel) kívánkozik.

5. És ha nem volt barátságos az elválás akkor ez kinek a hibája vajon,volt egy Kis Bencénk is a hírek szerint vele sem lett nagy barátság,de a hírek vagy pletykák szerint van még játékos aki el akar menni.

1. Van aki el akar menni, van aki maradni szeretne. Ez természetes.
      A KTE játékospolitikája egyértelmű: magas jövedelmet nem, de fejlődési lehetőséget, családias légkört tud biztosítani. Akinek van lehetősége előrelépésre, eligazolna, az érdeklődő klub felveszi a KTE-vel a kapcsolatot, miután megegyeznek egymással és a játékossal is, a játékos távozik. Ez a kulturált verzió.

6. Élő szerződéssel rendelkező játékosokrol beszélek akik nem érzik jól magukat a csapatnál és nem egy játékos sajnos.

1. Nem értem mi a probléma. Ha valóban van ilyen, akkor a szerződésben erre az esetre is van megoldás, közös megegyezéssel szerződést bontanak.

7. Ponttal vagy felkiáltó jellel a végén, az üzleti életben nincs könyörület. Mondok egy hírös városi példát. Annak idején, amikor néhány lelkes társammal, hogy a nagy bajban lévő kecskeméti csapatokon segítsünk, önkormányzati dotációval „klasszisnevelő klubot alapítottunk. Akkoriban olyan módi járta, az MLSZ meghatározta az utánpótlásból kikerülő, továbbigazoló játékosok vételárát. A KTE vezetése, idő előtt lecsapott két talentumunkra. Konkrétan Kurucsai Milánra, Koleszárik Csabára. Ezzel még nem is lett volna nagyobb probléma. Csupán az piszkálta a csőrömet, hogy az igazolási hercehurcában a vezérek bementek a megyei szövihez, és köteleztettek bennünket az ötven százalékkal csökkentett értékesítésre. Holott tudvalevő volt, a befolyt összeget a helyiek nevelésébe fordítjuk vissza. Megjegyzem, az sem képezett titkot, minden dolgozó ingyen, abban a reményben vállalta a munkát, egyszer majd beindul a verkli, a játékoseladásból származó bevételből, mindenki megkapja a jussát. Ekkor tettem fel először a kérdést magamnak, ilyen módon érdemes utánpótlás nevelésbe belevágni? Senki nem biztosít arról, hogy egy projektet végig tudjak vinni. A kezdő taslikat később nagyobb pofonok is követték. A legnagyobbnál, amikor tehetetlenül vergődtem, kiszálltam, magam kontójára neveltem bajnokcsapatot. A nagy álmok így mennek csődbe. Tudomásom szerint, Kecskemétnek azóta sincs az aranyhomoki városban született, helyi csapatban futballozó felnőtt válogatott játékosa. Hiába mondja bárki, de a KLC NB1-es álmai megvalósultak. Az más tészta. A munkám nem veszett kárba: egy életre megtanultam, ha sikeres akarok lenni, szakmailag lehetek bármilyen felkészült, a „vezérürühöz” kell csapódni. Ezért óvom minden rezdülésemmel a KTE projektet. Vajon sikerül-e hosszú távon nagyot alkotni? A Tóth eset is olvasva, nem vagyok megnyugodva?.! Kellemes ünnepet, az utánpótlás bázis melletti parkban.

8. utolsó percben zsótér lukat rugott az ötösön belül. ott konkrétan fizikai fájdalmat éreztem. 😫