A gyógyulás útján

A Szeged ellen jutott tovább a kupában a KTE a legjobb tizenhat közé. Mondhatjuk, hogy hoztuk a kötelezőt, de azért az elmúlt időszak fényében nem biztos, hogy mindenki házat, kocsit rátett volna a továbbjutásunkra. Ugyanennek az elmúlt időszaknak a magunk mögött hagyása érdekében azonban nagyon fontos volt, hogy ne búcsúzzon a kupától Szabó István csapata. A játék nem volt lehengerlő, de a gyógyuláshoz most ez kellett.

Küzdelmes mérkőzésen tudtuk legyűrni a másodosztály egyik erős csapatát (fotó: Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Facebook)

Szabó István abban a tudatban készülhetett a szegedi kupameccsre, hogy a Zalaegerszeg elleni győzelmet követően tovább szilárdíthatja csapata önbizalmát egy továbbjutással. Ugyanakkor hétvégi Fradi elleni meccs árnyéka is rávetült a meccsre, fél szemmel a vasárnapot figyelve jó lehetőség adódott arra is, hogy a KTE rotáljon valamennyit. Ennek ellenére Szabó csak két helyen változtatott: Iyinbor és Zeke kerültek be Szabó Alex és Leoni helyére. Pedig legalább a kapusposzton számíthattunk volna változtatásra (elvégre a Soroksár ellen is Kersák védett), de Fadgyas ezúttal sem kapott lehetőséget, Varga Bence állt a kapuban. A meccset már az elejétől kezdve irányítottuk, érezhető volt, hogy melyik csapat elsőosztályú és melyik játszik a másodosztályban. A Szeged nem igazán tudott kibontakozni, a kecskeméti labdabirtoklási fázisok hosszúra nyúltak, amihez jó alapot adott, hogy támadásban Horváth és Szuhodovszki is visszalépett a labdákért és olykor mélyebben helyezkedett, mint a két szárnyvédő, Szűcs és Zeke. Sok mozgással és sok kényszerítővel próbálkoztunk, ugyanakkor nem akartuk bedarálni az ellenfelet, türelmesen kereste a rést a Kecskemét, ritka volt az igazán direkt támadás. Pont ez a türelmes építkezés vezetett ahhoz is, hogy a KTE nem igazán vállalkozott lövésre, nem kereste minden áron a lövőhelyzetet a csapat, inkább a széleken próbáltunk kombinálni. Ezzel együtt a Szeged távol tudtuk tartani a kapunktól, az egész meccsen egyszer tudtak lőni a tizenhatosunkon belülről, többnyire alacsony minőségű lövéseket engedtünk nekik. A 26. perben Haris szabadrúgása már ígéretes lehetőségnek tűnt, de nagyon lecsúszott a lábáról, ha a Széktóiban játsszuk a meccset, akkor a stadiont is elhagyta volna. A 33. percben aztán előbb Horváth esett össze Takács mellett az ötösön belül (sajnos ez jellemző Krisztoferre, hogy sokszor a kelleténél könnyebben adja magát), majd még ugyanebből a támadásból Belényesi sütött rá egy löketet távolról, amit Takácsnak kellett kinyomni. A félidő legvégén aztán a sokadik rövidre lőtt szögletünk gólt hozott: Horváth találta meg Iyinbort, aki nehéz fejessel csúsztatott a kapuba. Az érezhető volt, hogy ezeknél a pontrúgásoknál eddig is tudatosan kerestük Patrickot, most pedig el is jutott hozzá a labda.

Iyinbor a gólja mellett az egész meccsen jól teljesített (fotó: Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Facebook)

Mivel a gól után egyből lefújták az első félidőt, azt gondolhattunk, hogy a lehetős legjobbkor jött a vezetés. Ennek ellenére talán a korábbinál is jobban megnyugodtunk attól, hogy továbbjutásra állunk, mert bár az 52. percben Horváth beadására Szuhodovszki érkezett jól és bombázott közelről mellé, majd pár perccel később Zsótér lőtt a blokkba ígéretes helyzetben, mégis mintha kevésbé törtük volna magunkat a gólszerzés érdekében. A helyzetek hiányát talán Szabó István is érzékelte, mert a sok párharcot vívó Tóth Barna helyére a valamivel mozgékonyabb Pálinkást küldte be, de valahogy túlzottan kényelmesnek tűnt a csapat játéka. Összességében kevés izgalmat hozott a meccs, mert az utolsó 20 percre már a labdabirtoklási fölényről is kezdtünk lemondani, a Szeged viszont egyszerűen nem tudott helyzeteket kialakítani a jól záró kecskeméti védelem mellett. Ínyencek az utolsó 10 percben még csemegézhettek volna az izgalmasan hangzó Zeke-Leoni balszárnynak köszönhetően, de nem sokáig tartott az az állapot, hogy egyszerre legyenek a pályán, mert Márió helyére nem sokkal később érkezett Májer Milán. A végén Borvető még egyszer helyzetbe tudott kerülni, amit az egész meccsen nem igazán dolgoztatott Varga védett, ez volt a hazaiak egyetlen boxon belüli lövése a meccsen. Nem állíthatjuk, hogy ledózeroltuk volna a Szegedet, de ennél sokkal lényegesebb volt, hogy a várva várt ZTE elleni győzelem után fenn tudjuk tartani morált egy kupatovábbjutással. EZ pedig sikerült és majdnem mindegy is lenne, hogy hogyan, ráadásul a védelem több összeállításban is jól állt a lábán, kevés sikerélményt hagyott a szegedieknek. Támadásban még mindig bőven van tér a fejlődésre, de egyelőre még a talpra állás napjait éljük. Amihez vihar tépázta kerettel is nagyon kellene egy tisztes eredmény a Fradi ellen vasárnap, hogy aztán a Kisvárda ellen Szuhóval és Barnával kiegészülve nekimehessünk a három pontnak.

Értékelések (tízes skálán osztályozunk, az osztályzás alapja itt található):

Varga Bence: Nem sok dolga volt a meccsen, összesen két kaput eltaláló lövése volt a Szegednek, az elsőnél viszont nagyon észnél kellett lennie, mert abból könnyen gól is lehetett volna. Talán így a legnehezebb bravúrt bemutatni, ha előtte nem dolgoztatták. Emellett a beadásokat és a felrúgott labdákat is jól semlegesítette. 7

Iyinbor Patrick: Nagyon kevés hibával játszott, védekezésben szinte áthatolhatatlan volt, pedig a védőhármas mindkét szélén szerephez jutott. A gólja csak a hab a tortán, továbbjuttatott bennünket. 8 (MVP)

Belényesi Csaba: Végre újra a régi Belényesire emlékeztetett. Szinte mindenhol ott volt, nem volt beadás, amire ne érkezett volna meg és földön és levegőben is úr volt. Remélem, hogy ezzel visszatalál a korábbi önmagához. 7

Szalai Gábor: Magabiztos és stabil védőmunkát láttunk tőle az első félidőben, a támadások megindításában is vállalt szerepet. Belefért számára egy kis pihenő is a második félidőben. 6

Szűcs Kornél: Az elmúlt meccseken mutatott teljesítményével könnyen lehet, hogy a kezdőbe játszotta magát, mert a ZTE ellen és most is kifejezetten jól játszott. Ezúttal talán valamivel többet hibázott, mint legutóbb, de a csapat egyik legaktívabb játékosa volt, akit kifejezetten jó nézni a pályán. 6

Vágó Levente: Visszafogottabb, de pontosabb volt az első félidőben, aztán a másodikban aktívabbá vált, de pontatlanabbá vált egy kicsit. Összességében nem ezen a meccsen volt szükség tőle igazán jó teljesítményre. 5

Mihajlo Meszhi: Nagyon örülök, hogy egyre több lehetőséget kap és ez még akkor is így van, ha ezen a meccsen indokolt volt a cseréje. Nem játszott rosszul, de keveset vállalkozott és bár főleg védekezésben megint voltak fontos és jó megmozdulásai, ezúttal nem hozta azt a pluszt, amit szokott. 5

Zeke Márió: A korábbi mellőzésére válaszul a ZTE ellen gólt szerzett és bár valószínűleg nem emiatt, de vissza is került a kezdőbe. Nem biztos, hogy ezzel a meccsel győzte meg Szabó Istvánt arról, hogy mindig őt válassza Leoni helyett, de arról sem, hogy ne. Főleg védekezésben mutatott jó dolgokat, bár az első félidőben részt vett pár mutatós kombinációban is. 5

Szuhodovszki Soma: Bár nem ez a meccs lesz pályafutása csúcspontja, de mégis minden labdaérintésén látszott, hogy kiemelkedik a mezőnyből a technikája. Közel járt a gólhoz is, tartok tőle, hogy nagyon fog hiányozni a Fradi ellen. 6

Horváth Krisztofer: Bár mi is meg szoktuk említeni, hogy sok az elvesztett labdája (ez egyébként ezen a meccsen is így volt), de a kritikákra válaszul az elmúlt két meccsen gyorsan kigurult a lábából három gólpassz. A KTE szintjén abszolút sztáralapanyag, a döntéshatékonyságban kellene fejlődnie. 6

Tóth Barna: Őrölték rendesen a szegedi védők, de ahogy Barnától megszoktuk, ő sem maradt adósuk. Az első félidőben rengeteg párharcot vívott és azokat többnyire sikerrel, bár a labda megjátszásában sokszor volt pontatlan. A második félidőre kicsit talán elfáradt. Az ő fizikuma nem csak a Szegednek , de a Fradinak is okozhatott volna gondot. 5

Cserék:

Szabó Alex: Ezúttal csereként szállt be a meccsbe és teljesen korrekt teljesítményt tett az asztalra. Extrát ezúttal nem láttunk tőle, de a posztjából adódó feladatokat ellátta.  5

Zsótér Donát: Nehezen jutok dűlőre vele kapcsolatban. Volt már a meccs legjobbja nálunk is és nálatok is, mégis azt érzem, hogy nem jön ki belőle, amire képes lehetne. Ráadásul nem is egyértelműen jó vagy rossz meccsei vannak, mindig van némi hullámzás, amikor pengés és érthetetlen megoldások váltják egymást. Ha elkapná a fonalat, húzóember lehetne, így egy olyan játékos, akitől várhatjuk a jó teljesítményt. 5

Pálinkás Gergő: Lelkesen szállt be ezúttal is, keményen állt bele a párharcokba is, de kapura nem tudott veszélyes lenni, ellenben az ellenfél játékosára igen, mert a végén egy sárga lapot behúzott. 5

Matheus Leoni: Megnyert és elvesztett párharcok váltották egymást az esetében, de nem kapott igazán sok időt. Ennyi idő alatt pedig nem is nagyon dőlt el, hogy milyen meccse volt. 5

Májer Milán: Neki még kevesebb ideje volt, hogy igazi hatással legyen a meccsre, ennek ellenére volt egy ígéretes szólója a végén. 5