A sors egyszer elvesz, máskor visszaad …

Ezúttal a kimaradt 11-esekről lesz szó.

2. forduló KTE-Soroksár
A szünetben 2-1 volt az állás, a 64. percben büntetőhöz jutottak a vendégek. Lovrencsics próbálkozását Varga védte. Ez lendületet adott a csapatnak, mert döntetlen helyett 5-2-es győzelmet arattunk. 🙂 ⚽ +2 pont

12. forduló KTE-Nyíregyháza
Ezen a meccsen nagyon enerváltan, fáradtan játszott a csapat. Hiába támadtunk, ‘támadgattunk’ nem sikerült bevenni az ellenfél kapuját, gól nélküli döntetlen lett a végeredmény. Nem sikerült gólt szereznünk még büntetőből se! 🙁 ⚽ -2 pont

17. forduló Tiszakécske-KTE
A megyei derbin se jött be semmi. Hiába lépte át a labda a gólvonalat az első félóra végén az nem ért hálót, a bíró nem adta meg a gólt. A hazaiak egy büntetőt rúgtak ami bement, mi kettőt, de mindkettő kimaradt. 🙁 ⚽ -3 pont

19. forduló Szentlőrinc-KTE
Nem jól kezdődött a meccs, mert az első támadásból gólt szerzett az ellenfél. Az első félidő közepén egyenlítettünk, majd a szünet előtt pár perccel jött a sorsfordító büntető, amit az ellenfél lőtt. Kersák nagy bravúrral -és nem kevés szerencsével- hárította a 11-est. Ez akkora lökést adott a fiúknak, hogy a második félidőben magabiztosan megnyerték azt a meccset. 🙂 ⚽ +2 pont

21. forduló Soroksár-KTE
Egy gólos nyerésre álltunk, amikor a 90. percben a spori véleményes –de magadható– 11-est ítélt ellenünk. A büntetőt lövő játékos annyira helyezte a labdát, hogy telibe találta a kapufát, amiről a labda kifelé pattant. Nyertünk! 🙂 ⚽ +2 pont

A kihagyott büntetők versenyéből egy plusz ponttal jöttünk ki. 😀

2 hozzászólás “A sors egyszer elvesz, máskor visszaad …” bejegyzéshez

1. A büntetőket 25%-kal lőjük (1/4), az aktuális ellenfél pedig, az aktuális ellenfelünk 25%-kal lövi be (1/4). Így nézve kiegyenlített a mérleg.
    Be kell lőni a tizenegyeseket, és reménykedni kell abban, hogy nem olyan bírókat küldenek, mint most vagy az Ajka ellen-bár itt nyertünk (Nyújtott kézzel „vette le” 16-oson belül a KTE játékos beadását egy vendég játékos, természtesen nem ért büntetőt. A Nemzeti Sport pedig meg is jutalmazta egy 8-as osztályzattal, ő lett a mezőny legjobbja).
    Vannak nevetséges ítéletek, az biztos. Az Nb1-ből kiindulva viszont a VAR-ral se biztos, hogy sokkal igazságosabbak lennének a bírói ítéletek.

2. Én azt gondolom szánalmasan „viccesnek”, hogy a modern technika segitségével hogyan igyekeznek a látványosan hibás itéleteket kimagyarázni. Erre jó pl. Az NB1.
    Nem a VAR hibás, hanem az elgondolás, a látottak szándékos félremagyarázása.