Vasárnap Pécsre látogat a Kecskeméti TE.

Csapatunk elmúlt 70 évének bajnoki eredményeit vizsgálva csak az utóbbi 22 évben találhatunk egymás elleni meccseket. Az eredményeket elemezgetve nosztalgiázzunk kicsit …..

Legelőször a múlt század végén, az 1997-1998-as bajnoki évben, az NBI/B-ben találkozott a két csapat, akkor a két meccsen összesen egy kecskeméti gól született. A következő években az egymás elleni mérleg kiegyenlítődött, mindkét csapatnak 6-6 győzelme volt ezekben a párharcokban, amiket 5 döntetlen egészített ki. Azért lehet a meccs-szám páratlan, mert az 1999-2000-es bajnoki évben csak egy meccset játszott a két csapat egymás ellen. A gólkülönbség számunkra kedvezőtlen, negatív, ezen lehetne/kellene vasárnap javítani.

Mint láthatjuk a fenti képen legutóbb 2002-ben nyert ellenünk hazai pályán a Pécs!

Két emlékezetes pécsi meccs az elmúlt évtizedből:

2011 őszén megvívott meccset én is láttam, mert 2 napos családi kiránduláson “véletlenül” éppen akkor arra jártunk. 😉 Sajnos rosszul kezdtünk, hiszen már a 25. percre két gólos hátrányba kerültünk, volt viszont egy Gyurcsónk, aki kiegyenlített.  /klikk a linkre az összefoglalóért/

2012 őszén nagyon rosszul kezdtük az évet, az első öt forduló után az utolsó helyen álltunk a tabellán, ugyanis addig két döntetlent három vereség követett. Nem nagy reményekkel utaztunk Baranya fővárosába, ugyanis nem igazán volt gólszerzőnk. Szerencsére a meccs előtti napon leigazoltuk Balázs Zsoltot, akinek igazolásán még szinte meg se száradt a tinta, a 75. percben csereként beállt, nyolc perccel később lőtt egy gólt, amivel meg is nyertük a meccset. Vasárnap is kellene egy, vagy több ‘Balázs’, aki betalál a pécsi kapuba.   /klikk a linkre az összefoglalóért/

A múltidézés után nézzük a jelent.
Remekül erősített nyáron vendéglátónk, idei eredményei imponálóak. Őszi meccseiket simán, nagy gólkülönbséggel nyerték, csak a legutóbbi fordulóban játszottak döntetlent Monoron. Az előjelek alapján nem mi vagyunk az összecsapás esélyesei, de vasárnap bármi megtörténhet. Reméljük olyan dolog is, ami nekünk szerez majd örömet.