forrás: pinellasindo orsoccerac ademy.com

2006-ban az élvonalból kiesett Fradi úgy gondolta, hogy száz százalékos teljesítménnyel azonnal vissza fog majd jutni az NB1-be.
Ment is a győzelmi sorozat mindaddig, amíg Kecskemétre nem érkeztek …

Góllövők: Csordás, Balla illetve Tímár, Bartha

Nagy- Ábel, Mojzes, Barna, Farkas – Némedi (Barna, 46. p.), Kurucsai, Kovrig, Somodi- Csordás (Balla 87. p.), Kása
Ferencváros
Kemenes – Bognár, Dragóner, Tímár, Balog – Bartha, Lipcsei, Lazic, Laczkó – Deme (Szalai, 60. p.) – Tököli
Gólok: Csordás 9. p., Balla 91. p. illetve Tímár 27. p., Bartha 40. p.
90’ Vége a mérkőzésnek. Először vesztettünk pontokat az NB II-ben, de így vezetjük a Keleti csoportot.
90’ Lipcsei távoli bombája kijött a kapusról, de Dragóner és Jovánczai sem tudott a kapuba találni.
90’ Sajnos egyenlített a Kecskemét. Egy szépen kijátszott akció végén a csereként beállt Balla közelről a hálóba lőtt. 2-2
90’ Jovánczai állt be Tököli helyére. 3 perc lesz a hosszabbítás.
89’ Lazic majdnem megszerezte első ferencvárosi gólját. Egy szép akció végén szerb középpályásunk lőtt 17 méterről, a labda azonban a felső lécről a gólvonal elé pattant.
87’ Csordás-Balla csere a hazaiaknál.
83’ Lipcsei 22 méteres, helyezett lövését Nagy nagy nehézségek árán szögletre ütötte. A szögletet követően Dragóner fejelt a kapu mellé.
81’ Kovrig is besárgult.
79’ Lipcsei nagyon jó ütemben ugratta ki Barthát, aki átemelte a labdát a kapus és a kapu fölött is.
77’ Somodi 18 méteres lövését hatástalanította Kemenes.
76’ Lipcsei passza után Tököli lőtt 20 méterről, de a kapus megfogta a labdát.
75’ Jobbára mezőnyjáték folyik a pályán, többet birtokoljuk a labdát, vezetésünk nem forog veszélyben.
71’ Lipcsei ugratta ki Laczkót, aki balról középre adott, az érkező Szalai elől azonban szögletre mentettek a védők.
69’ Bartha mindenkit kicselezett, aki szembe jött vele, majd Laczkóhoz passzolt, aki jól vette észre az üresen álló Tökölit. Támadónk egy lépésről a kapuba helyezett, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.
62’ Tököli ismét lecsapott egy kósza labdára, Nagy kapus azonban még idejében eszmélt és felszabadított a támadónk elől.
60’ Cseréltünk: Deme helyett Szalai folytatja.
59’ Tököli ellökte Kovrigot, a játékvezető kissé szigorúan sárga lapot adott támadónknak.
57’ Laczkó passzolt Lazicnak, aki Bognár elé gurított, védőnk 24 méterről lőtt, a labda 1 méterrel a kapu fölé szállt.
56’ Lazic hátulról felrúgta Kását, sárga.
47’ Tököli 17 méterre a kaputól lövésre szánta el magát, a labda kicsivel szállt mellé.
46’ Elkezdőtött a második játékrész.
45’ Vége az első félidőnek, csapatunk megérdemelten vezet.
41’ A gól után Barthát ápolni kellett, de szerencsére folytatta a játékot.
40’ Vezetünk! Bognár adott középre, Bartha közelről szorongatott helyzetből a kapuba fejelt. 1-2
38’ Egy Bartha- Deme- Tököli összjáték után utóbbi lőtt, a kapus pedig védett.
37’ Balog felrúgta Csordást, ő is besárgult.
34’ Laczkó ívelt balról, középre Nagy viszont Tökölii fejéről „leszedte” a labdát.
31’ Tímár szerzett labdát, kiugratta Barthát, aki megpróbált átemelni a kapuson, Nagy azonban bravúrral hárított.
27’ Egyenlítettünk! Tököli továbbra is rendkívül harcos, ezúttal egy szögletet harcolt ki, amelyet Lipcsei adott be, Tímár pedig a kapu közepébe bólintott. 1-1
26’ Lipcsei 22 méterről lőtt, a kapus védett.
23’ Laczkó kapott sárgát reklamálásért.
18’ Majdnem egyenlítettünk. Lipcsei tartotta meg a labdát harcosan, majd Laczkóhoz passzolt, középpályásunk közeli lövését bravúrral hárította a kecskeméti kapus.
15’ Sajnos vezet a Kecskemét: Csordás lefordult Tímárról, majd 9 méterről laposan a kapuba gurított. 1-0
13’ Egy rövidnek tűnő hazaadásra Tököli csapott volna le, Nagy kapus azonban az utolsó pillanatban tisztázott.
11’ Tököli ugrott volna ki a védők mellett, de Ábel lerántotta, mivel utolsó emberként tette, a játékvezető jogosan állította ki a hazaiak védőjét.
10’ Csordás 22 méteres szabadrúgása kevéssel kerülte el kapunkat.
8’ Bartha ugratta ki Baloghot, aki alapvonalról középre adott, Tökölinek azonban magas volt a labda.
3’ Kása távoli lövését szögletre ütötte Kemenes. A szögletet kifejeltük, de pont ellenfélhez: Somodi 21 méterről a felső lécet találta el.
1’ Mi kezdtük a találkozót.

… 2007 áprilisában azután elszenvedte első NB2-es vereségét a Fradi,
ráadásul az Üllői úton!

2007. 04. 14.   FTC–KTE 1–3
Góllövők: Lipcsei illetve Csordás, Yannick (2)

Összeállítások
Ferencváros
Kemenes – Fitos (Bartha 46. p.), Ferencz, Dragóner, Bognár – Lipcsei, Lazic – Deme (Csepregi 33. p.), Brettschneider (Zsivoczky 67. p.), Laczkó – Tököli
Kecskemét
Nagy- Gyagya (Ábel 65. p.), Kurucsai, Vass, Farkas – Némedi, Lungu, Rezes, Kovrig – Balogh (Yannik 68. p.), Csordás
Gólok: Lipcsei (33. p. – 11-esből), illetve Csordás (6. p), Yannik (73. p., 81. p.)
90’ Vége a mérkőzésnek, először kaptunk ki az NB II-ben.
89’ Bartha kemény, 17 méteres lövését fogta a kapus.
88’ Dragóner megelőzte a kapust, lefejelte a labdát, Tököli pedig 5 méterről keresztbe ellőtte.
85’ Bognár kapott sárgát.
81’ Egy kontra után Yannik átemelt Kemenesen. (1-3)
78’ Csepregi, Bartha, Tököli összjáték után utóbbi lőtt 15 méterről a kapu fölé.
73’ Laczkót fellökték, a bíró nem fújta le.
A kontra után Yannik kilőtte a hosszúsarkot. (1-2)
69’ Csepregi szögletét Zsivoczky ollózta fél méterrel a bal kapufa mellé.
68’ Balogh helyére Yannik állt be.
67’ Brettschneider helyére Zsivóczky állt be.
65’ Gyagya helyére Ábel állt be.
63’ Lipcsei szögletét Dragóner fejelte kevéssel a jobb kapufa mellé.
58’ Tököli lépett ki, Kurucsai azonban hátrafelé tisztázott, a kapus nem merte megfogni a labdát, így fejjel mentett.
52’ Tököli lőtt 7 méterről a kapuba, a játékvezető viszont les miatt érvénytelenítette a találatot.
50’ Egy kecskeméti kontra végén Bognár szépen tisztázott Csordás elől.
46’ Elkezdtük a második félidőt. Fitos helyén a hosszú hajától megszabadult Bartha folytatja.
45’ Vége az első félidőnek.
44’ Bognár adott középre, Tököli lefejelte a labdát Brettschneider elé, aki elől azonban tisztáztak a védők.
37’ Brettschneider perdített Tököli elé, aki egyedül vihette volna a labdát kapura, a játékvezető azonban az asszisztens intésére megállította az akciót. Határeset volt…
35’ Egyre jobbak vagyunk. Brettschneider ugratta ki Lipcseit, Nagy kapus azonban kifutott a kapujából és az utolsó pillanatban tisztázott a csapatkapitányunk elől.
33’ Egyenlítettünk! Tököli kiharcolt egy elveszettnek hitt labdát, sarokkal Csepregi elé továbbított, akit buktattak a tizenhatoson belül. A jogosan megítélt büntetőt Lipcsei a jobb felsőbe lőtte. (1-1)
30’ Deme nem tudja folytatni, Csepregi állt be a helyére.
29’ Brettschneider lépett ki a védők közül, éles szögből lőtt, a kapus viszont védett.
28’ Vass rángatta métereken keresztül Brettschneidert, aki a tizenhatoson belül elesett, a játékvezető azonban csak szabadrúgást ítélt, a Kecskeméti játékosnak pedig sárgát adott.
25’ Jól működik a lestaktikánk. Az elmúlt két percben három alkalommal is jól léptek ki védőink.
21’ Brettschneider a büntetőterületen belül esernyőcsellel megpróbálta becsapni védőjét, a labda azonban elakadt az ellenfél kezében. A teljesen jogos 11-es azonban elmaradt.
18’ Jászberényben vége a mérkőzésnek, a Nyíregyháza 3-2-re kikapott. Ha ma nyerni tudnánk, három pontos előnyt szerezhetnénk legfőbb riválisunkkal szemben.
16’ Csordás szállt bele Ferenczbe, de nem kapott lapot. Gyagya Demét „belegyúrta” a reklámtáblába, ez már sárga. Középpályásunkat ápolni kell.
15’ Deme szabálytalankodott Lunguval szemben, sárga.
14’ Tököli két embert kicselezeve tört be a tizenhatoson belülre, az alapvonalról középre adott, a védők azonban ha nehezen is, de tisztáztak.
12’ Bognár kapott jó passzt Lipcseitől, középre adott, Brettschneider 8 méteres fejesét azonban fogta a kapus.
6’ Vezet a Kecskemét. Csordás labdát szerzett a tizenhatosunk előtt, 16 méterről ellőtte, Kemenes alatt pedig a kapuban kötött ki a játékszer. Csordásnak ez volt a 9.(!!!)találata ellenünk. (0-1)
1’ A lilában játszó Kecskemét kezdte a mérkőzést. A mieink zöld-fehér csíkos szerelésben léptek pályára.

A Nyíregyháza jutott fel az NB1-be, a Fradi maradt a másodosztályban.
Egy hideg szeles őszi napon azután …

2007. 10. 13.   KTE–FTC 4–0  (összefoglaló)
Góllövők: Kormos, Yannick (2), Kopunovic

Amikor a Fradi még matematikailag feljuthatott volna az NB1-be
lila-majálist rendeztünk az Üllői úton.

2008. 05. 01.   FTC–KTE 1–2  (összefoglaló)
Góllövők: Ndjodo illetve Montvai (2)

_________________________________________________________________________ NB2▲ | NB1▼ ___

Nyertünk az újonc ellen ;)
2009. 10. 24.   KTE–FTC 3–1  (összefoglaló)

belebikázott a labdába és nagyon eltalálta:

2010. 08. 07.   KTE–FTC 1–2  (összefoglaló)

forrás: kecskemetite.hu

forrás: kecskemetite.huA vasárnapi meccset Iványi Zoltán vezeti majd. Személy szerint Kassainak jobban örültem volna, de Iványival is van kellemes emlékünk: ő vezette az MK döntőt 2011-ben!

Azt mondják amit a sors egyszer elvesz, azt máskor visszaadja.
Tőlünk már oly sokszor elvett a sors (khmmm…) az Üllői és a Megyeri úton, hogy itt az ideje, hogy abból valamit visszaadjon.

Az NB2-ben 3 KTE győzelem és egy döntetlen volt a két csapat egymás elleni mérlege,
az NB1-ben eddig 2 KTE győzelem, 2 döntetlen és 5 vereség. Van mit kijavítani vasárnap!

Győzni kell! A győzelemmel egyrészt közelebb kerülnénk a bennmaradáshoz,
másrészt a Fradit mindig jóleső érzés megverni, illetve, hogy klasszikust idézzek:

„Az én minimum elvárásom a KTE-vel szemben, hogy ne essen ki és verje meg az FTC-t.
Ha ezt a kettőt teljesíti, akkor minden rendben!”

/Diogenes idézet a facebookról/

Hajrá lilák!

,

,

,

Lapzárta után (2018 áprilisában) a további bajnoki összefoglalók is bekerültek a múltidézésbe, így kerek az egész (klikk a meccsre és nézhető az összefoglaló):

2013-2014_21.forduló_KTE-FTC_(0-0)

2014-2015_01.forduló_KTE-FTC_(1-3)

2014-2015_16.forduló_FTC-KTE_(3-1)

Az NB1-ben legrosszabb pont-statisztikánk a Fradival szembeni, ellenük csak a megszerezhető pontok negyed részét sikerült begyűjtenünk, a többi csapattól mindegyiktől többet.