Tippverseny + -⚽- Magyar Kupa – 6. forduló

A hét végén nem lesz bajnoki forduló, ezért kísérleti jelleggel (és azért is, hogy ne maradjunk játék nélkül, ki ne essünk a gyakorlatból) a Magyar Kupa 64 meccséből tippeljük meg annak az ötnek a pontos végeredményét, amelyiken Bács-Kiskun megyei csapat szerepel. Tippelni szombat délután háromig lehet a rendes játékidőben alatt elért eredményekre. Este részeredmény-hirdetést tartunk, szerdán este lesz a félegyházi meccs, annak befejezte után röviddel megtudjuk a tippjáték végeredményét.

Nézzük mit tudunk a csapatokról, milyen eredmények várhatók:

Kiskunfélegyházi HTK (megye I) – ZTE FC (NB I)
A hazaiak nyolcadik éve meghatározó csapata a megyei bajnokság élvonalának. Az előző hét bajnokságból ötöt megnyertek, de csak egyszer vállalták az osztályozót, akkor az MTK második csapata (igaz több visszajátszóval) nagyon elpáholta őket. Vendégek a Zalaegerszeg lesz, akik most kerültek vissza az élvonalba hét év másodosztályos szereplés után. Tipp: 0:4

Szabadkikötő (NB III) – Duna Aszfalt (NB II)
A Tintahalakat volt szerencsénk pár napja megismerni, ők egy átlagos, közepes harmadosztályú csapat. A kécskeiek kezdik megtalálni helyüket a második vonalban stabil középcsapattá kovácsolódnak, győzelmük, továbbjutásuk nem lehet kérdéses. Tipp: 0:3

Soltvadkerti TE (megye I) – Kaposvári Rákóczi FC (NB I)
A fagyi megyei fő-városa vendégül látja a korábbi évtizedek cukor-fővárosának csapatát. A vadkertieknek már az is nagy siker, hogy idáig eljutottak, jutalmul NB1-es csapatot láthatnak vendégül. Ez a meccs is sima vendég-győzelemnek látszik. Tipp: 0:5

Balatoni Vasas SE (megye I) – Kecskeméti LC (megye I)
A hazaiak siófokiak, a Somogy megyei első osztály középmezőnyében szerepelnek évek óta, most öt forduló után harmadik helyen állnak. A vendégek most jutottak fel a megyei élvonalba, ahol igyekeznek megvetni lábukat. Egy évvel ezelőtt is Magyar Kupa főtáblás volt a KLC, akkor a körmendiek egy hajszállal, kis szerencsével jutottak tovább velük szemben. Szoros meccset várok és kecskeméti sikert. Tipp: 0:1

Tarr Andráshida SC (megye I) – KTE Hufbau (NB III)
Nem csak a félegyháziak, de a KTE is zalaegerszegiek ellen játszik majd, mivel Andráshida Zalaegerszeg külvárosa. A hazai gárda több évig a harmadosztály középcsata volt, de nyáron utolsó helyezettként kiestek a megyei bajnokságba, ahol most öt forduló után három győzelemmel és két vereséggel a negyedik helyen állnak. A KTE jó kezdés után két erős csapat ellen pont nélkül maradt, de ezután két győzelemmel közelít a dobogóhoz, most ötödik helyen áll. Ha már az eddigi meccseken mindegyiken vendégek sikerét jósoltam nem szakítok ezzel a szokásommal, legyen ez a meccs: 1:4

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

A tippeléstől nem kell megijedni, ez csak egy játék, amitől még érdekesebb lehet a meccsek eredményeinek követése. Kimásoljuk egérhúzással az írás végén a párosítást (kijelölés az elejétől a végéig, miközben a bal egérgombot nyomjuk; majd jobbal belelövünk a kijelölésbe és ‘Másolás’), jobb klikk alul a hozzászólásmezőbe és ‘Beillesztés’, a sorok végeire klikkelünk és beírjuk a tippeket, de kimásolás-beillesztés helyett az is elég, ha az adott meccs-sorrendben a tippelt végeredményeket írjuk be oda. Játszhatunk saját nevünkben, de játszhatunk becenévvel (nicknévvel) is. Megadunk egy ímélcímet (ami nem lesz látható!) és a nevet. Ha elrontod, kihagysz valamit mindaddig új hozzászólásban is módosíthatod, míg az adott meccs el nem kezdődik. Nyereményt nem ígérünk, csak egy jó játékot igen, és ez sem kevés!

_pont-szab_

A játékban bárki részt vehet, aki olyan meccsre adja le (- pontos végeredmény -) tippjét, amelyik még nem kezdődött el.
A tippjáték végeredménye a forduló utolsó meccse után azonnal a tipp-poszt végére felkerül.